BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Dursunbey´de

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Dursunbey ilçesinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile ilgili ziyaretlerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Dursunbey´de

DURSUNBEY GÖKÇEDAĞ ORTAOKULU BİLİM FUARINDA 15 PROJE SERGİLENDİ

       Dursunbey Gökçedağ Ortaokulu Bilim Fuarı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR, Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet HAYAT ile Hasan ÇAM, Dursunbey Gökçedağ Ortaokulu Müdürü Cengiz Han BATTAL, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla 8 Haziran 2015 Pazartesi günü bilimseverlerin ziyaretine açıldı.

    TÜBİTAK ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalan “Temel ve Ortaöğretimde Bilim Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Bilim Fuarlarının Düzenlenmesi” alt protokolü kapsamında ülkemiz genelinde düzenlenen bilim fuarının amacı, öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenebilecekleri bir ortam sunmaktır.

ÖĞRENCİLER, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF CENGİZ’E PROJELERİNİ TANITTILAR

   TÜBİTAK Bilim Fuarı çerçevesinde öğrencilerin hazırladığı 15 farklı projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve beraberindekilere, öğrenciler, “Kirli Suyun Temizlenmesi”, “Pamuk mu Ağır Demir mi?”, “Rüzgardan Elektrik Enerjisi Üretme”gibi projelerini ve eserlerini tanıttılar. Yabancı dili daha kolay öğrenmek için bahçede etkinlik yaptılar. Ayrıca doğal tohumlardan bitki yetiştirilerek Türkiye’nin çeşitli yerlerine satılacak.

      Ardından öğretmenler  odasında öğretmenler ile görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

BALIKESİR’İN PAİNTBALL SAHASINA SAHİP TEK OKULU DURSUNBEY YBO

      2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 14-21 yaş arası ilçemizdeki lise öğrencilerine yönelik olan gençlerimize birçok beceri ve davranışı kazandırmayı hedefleyen ´Hayat Boyu Tam Hedef´ projesi ile birlikte tamamlanan Paintball sahasında Dursunbey İLKE-DER’in organize ettiği paintball müsabakası Dursunbey YBO’nun bahçesinde gerçekleştirildi.

       Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesine kurulan Balıkesir’in tek paintball sahası olduğunu belirten Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Sinan IŞIKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’i konu hakkında bilgilendirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın finansmanını sağladığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü desteğiyle 270 lise öğrencisi paintball sporu ile tanıştırıldı. 3 ay boyunca paintball sporunu öğrenen öğrenciler yeni açılan paintball sahasında gösteri maçı yaptı.

“OKUMADIĞIN GÜN KARANLIKTASIN” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

      Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu’nda “Okumadığın Gün Karanlıktasın” projesi kapsamında “Kitap Okuma ve Anlama Yarışması” düzenlendi. Öğrenciler günün belirli saatlerinde kitap okudu. “Kitap Okuma ve Anlama Yarışması” sonucunda her sınıf düzeyinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Rabiye KAHRAMAN verdi.

DURSUNBEY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PROJELER

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR 8.sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Eğlenerek Öğreniyoruz” yaz kampı ve “Renklerle Buluşuyoruz” projesi hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’e bilgi verdi.

DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİLER SERAMİK SANATINI ÖĞRENDİ

       Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Dursunbey YBO’nun küçük ortağı olduğu “Seramik Uğraşı Terapisi ile Bölge Gençliğinin Toplumsal Hayata Kazandırılması” projesiyle Dursunbey Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Nedim ÇALTI tarafından dezavantajlı öğrencilere seramik sanatı öğretildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ okulun seramik fırınında pişirilen eserlerin sergilendiği sergiyi gezdi. Seramik eserlerinden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’e günün anısına hediye edildi.

SPORTİF FAALİYETLERDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ “Bocce” sporunun Balıkesir’de tanıtılmasında büyük rol oynayan ve Türkiye yedincisi olan ayrıca diğer sportif faaliyetlerde dereceye giren Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerini tek tek tebrik edip başarılarının devamını dilemesinin  ardından ödüllerini verdi. 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.