BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ´ in Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ´ in Kurban Bayramı Mesajı

       Birlik, beraberlik, paylaşma ve yardımlaşma duygularını pekiştiren, sosyal yapımızı ve aile bağlarımızı güçlendiren, kırgınlıkları affettiren bayramlar, inanç ve kültür medeniyetimizin en temel unsurlarındandır.

       Yaptığı ibadetin, ettiği duanın sevabını, bir paylaşma vesilesi sayan, yakınlarından başlayarak sadece kendi coğrafyası ile de sınırlamadan adını dahi bilmediği kardeşlerine hediye eden bir milletin evlatları olarak bizler, inanç iklimimizin manevi açıdan en zengin günlerini içinde barındıran dini bayramlarımızdan “Kurban Bayramı”nı kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

       Milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba gösterirken diğer yandan dünya üzerinde “Kurban Bayramı”na buruk giren insanların hüzünlerini de yüreklerimizde hissediyoruz.

       Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde bir ve bütün olarak yaşadığımız bayram coşkusunu, gösterdikleri kahramanlığa borçlu olduğumuz aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, güçlenmesine, gönüllerin bütünleşmesine vesile olması dileğiyle İslam aleminin ve eğitim camiamızın “Kurban Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

                                                                                                                                             

 

                                                                                                                                                  Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                       Balıkesir  İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.