BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

        2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Balıkesir’de 850 okulumuzda yaklaşık 182 bin öğrencimiz ve 14 binden fazla öğretmenimiz ile 28 Eylül 2015 pazartesi günü örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızda başlayacaktır. Amacımız öğrencilerimizin kendisine, ailesine ve ülkemize faydalı nesiller olarak yetişmesidir.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

BÜTÜN ÇABAMIZ BALIKESİR’DE EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTIRMAKTIR

       Bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize başarıyla ulaştıracak olan okul, insan hayatında aileden sonra en önemli basamaktır. Bu nedenle eğitime gönül veren hayırseverlerimizin de desteğiyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yeni okullar yapmaya ve onarmaya devam edeceğiz. Eğitimde çok ciddi teknoloji yatırımı olan FATİH projesiyle okullarımız bilgiye ulaşmak için modern teknoloji ile donatılmış ve bu öğretim yılında da donatılmaya devam edilecektir. 12. sınıftan mezun olan öğrencilerimize Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla ara sınıflardaki öğrencilerimize de kendi okullarında ücretsiz olarak, destekleme ve yetiştirme kursları düzenlenecektir. Bütün çabamız Balıkesir’de her okul ve öğrencimiz için eğitimin kalitesini artırmaktır.

ÖĞRETMEN BİLGİ AKTARMANIN YANI SIRA KÜLTÜR VE DEĞER AKTARICISIDIR

       Öğretmen bilgi aktarmanın yanı sıra, aynı zamanda bir kültür, değer aktarıcısıdır. İlimizde okul öncesinden başlamak suretiyle tüm eğitim kademelerinde ve yetişkin eğitimlerinde temeli sevgi, sabır ve hoşgörü olan kutsal bir mesleğin temsilcileri olarak sizler, öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerler kazandırarak kalite ve verimliliğin artırılmasına önemli destek vereceğinize yürekten inanıyorum. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında geleceği kuracak olan yeni nesillere birlik ve beraberlik duygularını güçlendirerek eğitimde kaliteyi artırmak adına göstereceğiniz hizmetten dolayı hepinize başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

HER ÖĞRENCİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

       Öğrenmenin ilk şartı öğrenmeyi talep etmektir. Hayatınızın önemli aşamalarından olan öğrenim hayatınızda göstereceğiniz başarı geleceğinizin teminatı olacaktır. Sizler, bizim için çok önemlisiniz. Beklentimiz size tanınan fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek bilgi ve teknolojinin yararlarından sonuna kadar istifade etmeniz, başarılarınızla, güzel ahlakınızla ve örnek davranışınızla hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanız ve kendinize, ailenize ve ülkemize faydalı bireyler olmanızdır.

EĞİTİMDE BAŞARI OKUL, AİLE VE ÇEVRE İŞBİRLİĞİ İLE MÜMKÜNDÜR

       Eğitimde başarı okul, aile ve çevre işbirliği ile mümkündür. Çocuklarımızın gelecekte gurur duyacağımız evlatlar olabilmesi siz saygıdeğer velilerimizin ilgisi, işbirliği ve desteği ile mümkündür. Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını artıracağına inanıyorum.

       Bu duygu ve düşüncelerle, yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte Balıkesir’in eğitimini ve kalitesini daha yükseklere çıkartma gayreti ve inancıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                                Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.