BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ´den "Anneler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ´den

     Anne sevgisi, sevgilerin en yücesi, en değerlisidir. Toplumun ve ailenin temelini oluşturan, fedakarlık ile hoşgörünün tükenmez kaynağı olan, ilk öğretmenimiz annelerimiz, bıkmadan, usanmadan, fikren ve bedene sağlıklı bireylerin yetişmesi için çalışırlar. Evlatlarını iyi yetiştiren annelerin içinde yaşadığı toplum ahlak ve medeniyet açısından da kalkınır.

    Çocuklarına adanmış bir hayatın, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek büyük bir özverinin ve sabrın adı olan annelere  “öf” bile denmesini men eden bir dinin mensubu olan bizler, varlığıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle çocuklarına yol gösteren, hakkı ödenemeyen annelerimizin hayır dualarını alma gayreti içinde olmalıyız.

    Geleceğe umutla bakan, şefkat ve merhamet eksenli bir neslin yetişmesine en büyük katkıyı sunan, cennetle müjdelenmiş baş tacı annelerimiz ile tüm dünyada, ülkemizde ve eğitim camiamızdaki yüreği annelik hisleriyle dolu siz saygıdeğer hanımefendilerin, “Anneler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                       Yusuf CENGİZ 

                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.