BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den LYS Mesajı

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, üniversite giriş sınavının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den LYS Mesajı

     Balıkesir ili genelinde 13.500 öğrencinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)” 13 Haziran 2015 tarihinde LYS-4 (Sosyal Bilimler), 14 Haziran 20145 tarihinde LYS-1 (Matematik) ve LYS-5 (Yabancı Dil), 20 Haziran 2015 tarihinde LYS-2 (Fen Bilimleri), 21 Haziran 2015 tarihinde LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) saat 10.00’da gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENCİLERİMİZİN EN GÜZEL NETİCEYİ ALACAKLARINA İNANIYORUM

      Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için önem arz eden ve hayatlarının en önemli dönüm noktalarından birisi olan üniversite giriş sınavının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavlarıdır. Öğrencilerimizin yıllardır edindikleri bilgi ve birikimleri LYS´ye yansıtarak emeklerinin karşılığını alacaklarına, başarı çıtamızı daha yükseklere taşıyacaklarına ve en güzel neticeyi alarak üniversite hayallerini gerçekleştireceklerine inanıyorum.

KENDİNİZE GÜVENİN VE BAŞARACAĞINIZA İNANIN

       Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sizlerin kişiliğinizi değil, akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu bilmelisiniz  

       Sizlerden beklentimiz, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmanızdır.  Bizler başaracağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engel olmayacaktır.

     Tercihler döneminde okullarımızdaki Rehberlik öğretmenleriniz sizlere destek olacaktır. Üniversitede bir bölümü seçmek aynı zamanda gelecekte yapacağınız mesleğe karar vermek demektir. Herhangi bir üniversiteye yerleşme adına tercihlerde bulunmayınız. Meslek seçiminin, yaşam biçiminizi belirleyen bir süreç olduğunu unutmayınız.

GÖSTERECEĞİNİZ SEVGİ VE ANLAYIŞ SINAV SONUCUNU OLUMLU ETKİLEYECEKTİR

     Öğrencilerimizin göstereceği başarılarda şüphesiz siz ailelerimizin çok önemli bir payı bulunmaktadır. Sabır ve özveriyle çocuklarımızın geleceği için verimli çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Sınava kalan bu birkaç gün onlar için çok önemli. Unutmamalıyız ki sınav öncesinde göstereceğiniz sevgi ve anlayış onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etkileyecek, güzel bir başlangıcın ilk adımı olan üniversite hayatında daha başarılı bireyler olmalarını sağlayacaktır.

ÖĞRENCİLERİMİZE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM 

     Eğitim öğretim yılı boyunca planlı, programlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürerek çocuklarımızın sosyal, kültürel, sportif etkinliklerin yanı sıra sınavlara hazırlanmalarına güçlü destek veren tüm öğretmenlerimize, her türlü fedakarlığı üstlenen ailelerimize teşekkür ediyor, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)’ na girecek öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını  almalarını canı gönülden temenni ediyorum.

                                                                                                                                            

                                                                                                                                          Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.