BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den Ortak Sınav Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den Ortak Sınav Mesajı

   

      İlimizde 20 ilçe ile birlikte 216 okulumuzda 15.060 öğrencinin katılacağı 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” 29 Nisan 2015 Çarşamba ve 30 Nisan 2015 Perşembe günü saat 09.00’da gerçekleştirilecektir.

 

BAŞARACAĞINIZA İNANIYOR SİZLERE GÜVENİYORUZ


     Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Bu sınavlar bilgi temelinize dayalı olarak anlama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterliliklerinizi birlikte ölçmeyi hedeflemektedir.

     İlkokula başladığınız günden bu yana öğrendikleriniz ile hedeflerinize ulaşmak için ortaya koyduğunuz çabanın, harcadığınız emeğin, gösterdiğiniz fedakârlıkların karşılığını alacağınıza ve bu sınav sürecinden başarıyla çıkacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

 

ÇOCUKLARIMIZA “BAŞARABİLECEĞİNİ” VURGULAYINIZ


     Anne-babasının sevgisini hisseden çocuk psikolojik olarak rahatlayacak ve başarısı artacaktır. Evlatlarınızın, ulaşabilir ve gerçekçi hedefler belirlemesinde yardımcı olduğunuz, onlara güvenerek onları cesaretlendirdiğiniz "Başarabileceğini" vurguladığınız bu süreçte onlara düzenli uyumaları, sağlıklı beslenmeleri ve sınav esnasında sakin davranmaları konusunda destek olmalısınız.

 

ÖĞRENCİLERİMİZE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM


      Öğrencilerimizi yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimize ve siz fedakâr velilerimize teşekkür ediyorum. İlimizde yapılacak olan “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” nın başarılı, huzurlu ve güven içinde geçeceğine inanıyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

                                                                                                                   

                                                                                                                           Yusuf CENGİZ

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.