BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den YGS Mesajı

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’den YGS Mesajı

       Balıkesir ili genelinde 56 sınav merkezinde 14.691 öğrencinin katılacağı "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) 15 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecektir.

 

KENDİNİZE GÜVENİN VE BAŞARACAĞINIZA İNANIN

 

       Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sizlerin kişiliğinizi değil, akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Sizlerden beklentimiz, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmanızdır.  Bizler başaracağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engel olmayacaktır.

 

YGS ÇOCUKLARIMIZIN KİŞİLİĞİNİ DEĞİL BAŞARILARINI ÖLÇER

 

       Gençlerin istikballerinin şekillenmesinde önemli yer tutan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Çocuklarımıza düzenli uyumaları, sağlıklı beslenmeleri ve sınav esnasında sakin davranmaları konusunda destek olmalısınız. Sınava ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamalı ve  anlattıklarını dikkatle dinlemelisiniz. Sınav sonuçları olumsuz da olsa siz ailelerin ve bizlerin nazarında öğrencilerimiz her zaman çok kıymetlidir.

 

ÖĞRENCİLERİMİZE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM

 

       Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren tüm öğretmenlerimize, her türlü desteği esirgemeyen ailelerine teşekkür ediyorum. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan tüm gençlerimizin stresten ve heyecandan uzak, bilgi birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 

                                                

                                                                                                                                             Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                          İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.