BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in Karne Mesajı

        15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in Karne Mesajı

      Değerli Meslektaşlarım,

      Eğitim camiasının tüm kademelerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleri ve özverili çalışmaları sayesinde geçmiş yıllardan süregelen sistematik çalışmaların bir sonucu olarak yakalamış olduğumuz başarının devamlı olmasını sağlamak ve daha iyi yerlere ulaşmak için ekip ruhu içerisinde sürdürdüğünüz bir öğretim yılının sonuna geldik. Sizleri yaptığınız tüm güzel çalışmalarınız ve öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal, akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkılarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

        Sevgili öğrenciler,

      Sizleri çok seviyoruz ve sizlere güveniyoruz. Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Bu tatil sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil diliyorum.

         Saygıdeğer Veliler,

         Her çocuk özeldir, farklılıkları vardır. Anne babaların çocuğunu iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması önemlidir.  Çocuklara düşük notlar karşısında aşırı tepki göstermekten, tüm sorumluluğu onlara yüklemekten kaçınmalı ve çocuklara dikkatli yaklaşılmalıdır. Tatil döneminde çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım.

                Hepinize sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil dönemi dilerim.

 

                                                                                                              Yusuf CENGİZ

                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.