BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Temsilcisi Balıkesir AİHL’den Burak Berk Hitay Oldu

   Balıkesir’in yeni öğrenci meclis temsilcisi Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burak Berk Hitay  oldu.
İl Öğrenci Meclis Temsilcisi Balıkesir AİHL’den Burak Berk Hitay Oldu

     Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla uygulanan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı “İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi”  Yeni Öğretmenevi’nde yapıldı.

     28 Kasım 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi”ne, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe ile okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İL MECLİS BAŞKANI BALIKESİR’İ ANKARA’DA TEMSİL EDECEK

     Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi ve İl temsilcisi seçimi süreci hakkında bilgi veren Balıkesir Mesleki ve Teknik Eğiti Hizmetleri Şube Müdürü İslam Aktepe konuşmasını, “Bugün, ilçelerde en fazla oyu alan 3 öğrenci temsilcimiz ve her ilçeden 3, toplam 60 öğrencimiz il öğrenci meclisi ile meclis başkanı seçimini yapacak ve seçilen arkadaşımız Ankara’da Balıkesir’i temsil edecektir. Aday öğrencilerimize başarılar diliyorum.” sözleriyle tamamladı.

     İl temsilci adaylarının başvurularının alınması ve konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi.

     6 adayın başkanlık yarışı için başvuru yaptığı ve 60 delegenin yer aldığı seçim listesinde, sayım sonuçlarına göre 52 kişinin oy kullandığı bunlardan 51 oyun geçerli olduğu, sandık kurulu tarafından tutanakla tespit edildi.

     Sayım sonucuna göre; Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi adayı Burak Berk Hitay 20, Balıkesir Lisesi adayı Ecem İlhan 11, Havran Anadolu Lisesi adayı Cihan Uysal 6, Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi adayı Kaan Erol 6, , Altıeylül 15 Temmuz Anadolu Lisesi adayı 5,  Edremit Yılmaz Akpınar MTAL adayı Güley Eylül Yıldırım 3 oy aldı.

     Adil, şeffaf ve yönergesine uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu seçimle Balıkesirli öğrenciler demokrasi sınavını bir kez daha başarıyla tamamlayarak Balıkesir’in yeni öğrenci meclis temsilcisini seçmiş oldu.    

DEMOKRASİ BİLİNCİ, SİZ ÖĞRENCİLERİMİZ SAYESİNDE GELİŞECEKTİR

     Seçim sonucunda Balıkesir İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burak Berk Hitay’a başarılar dileyerek mazbatasını takdim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Ben de varım diyerek ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi’ne katılarak yarışan tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum. Demokrasi bilinci, siz öğrencilerimiz sayesinde ülkemizin her karış toprağında daha da yayılarak gelişecektir. ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi’ nin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi” seçimini 25 oyla kazanan Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burak Berk Hitay’ın “İl Öğrenci Meclis Temsilciliği” ni kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz. 

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017

                                                                            

                                                                           

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.