BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Temsilcisi Balıkesir AİHL’den Zafer Can Başaran Oldu

     Balıkesir’in yeni öğrenci meclis temsilcisi Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zafer Can Başaran oldu.
İl Öğrenci Meclis Temsilcisi Balıkesir AİHL’den Zafer Can Başaran Oldu

   Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla uygulanan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı “İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi”  Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’ nda yapıldı.

    7 Aralık 2016 çarşamba günü gerçekleştirilen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi”ne, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe, Ferhan Şahin, Ethem Ceran, Fatih Aka ile okul müdürleri, danışman öğretmenler, okul temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

    Program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İL MECLİS BAŞKANI BALIKESİR’İ ANKARA’DA TEMSİL EDECEK

       Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi ve İl temsilcisi seçimi süreci hakkında bilgi veren Balıkesir Mesleki ve Teknik Eğiti Hizmetleri Şube Müdürü İslam Aktepe konuşmasını, “Bugün, ilçelerde en fazla oyu alan 3 öğrenci temsilcimiz ve her ilçeden 3, toplam 60 öğrencimiz il öğrenci meclisi ile meclis başkanı seçimini yapacak ve seçilen arkadaşımız Ankara’da Balıkesir’i temsil edecektir. Aday öğrencilerimize başarılar diliyorum.” sözleriyle tamamladı.

       İl temsilci adaylarının başvurularının alınması ve konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi.

       6 adayın başkanlık yarışı için başvuru yaptığı ve 60 delegenin yer aldığı seçim listesinde, sayım sonuçlarına göre 51 kişinin oy kullandığı bunlardan 50 oyun geçerli olduğu, sandık kurulu tarafından tutanakla tespit edildi.

    Sayım sonucuna göre; Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi adayı Zafer Can Başaran 25, Bigadiç Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Demirarslan 10, Rahmi Kula Anadolu Lisesi öğrencisi Çağlar Orçan 10, Kepsut Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi 3, Havran Çamdibi İlkokulu öğrencisi Fatma Nur Başaran 1, Manyas Atatürk İlkokulu Öğrencisi 1 oy aldı.

       Adil, şeffaf ve yönergesine uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu seçimle Balıkesirli öğrenciler demokrasi sınavını bir kez daha başarıyla tamamlayarak Balıkesir’in yeni öğrenci meclis temsilcisini seçmiş oldu.    

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi” seçimini 25 oyla kazanan Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zafer Can Başaran’ın “İl Öğrenci Meclis Temsilciliği”ni kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.

08-12-2016  08-12-2016

08-12-2016  08-12-2016

08-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.