BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında "İl Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı"  yapıldı.
İl Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı

     Valilik Necatibey Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantıya Balıkesir Valisi  Yazıcı´nın yanı sıra  İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Uzm Dr. Necati Kelemençe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Berber, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile kurula üye kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

     Toplantıda, uyuşturucu ile mücadelede yapılacak koruyucu ve önleyici faaliyetler, farkındalık eğitimleri, arz ile mücadele ve sosyal uyum çalışmaları ile tedavi hizmetleri konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

YAPILAN ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

     Balıkesir´de uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Yazıcı, gençlerin zararlı alışkanlıklardan, bağımlılık yapıcı maddelerden korunması, kullananların uzaklaştırılması amacıyla İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu´nun toplandığını belirtti.

CİDDİ MESAFELER ALDIK

     Uyuşturucu alışkanlığı ile mücadele de toplumun topyekun hareket etmesi gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, " Balıkesir Valiliği olarak uyuşturucuyla mücadele konusunu çok önemsiyoruz. Uyuşturucu kullanımını tamamıyla bitirene kadar mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettireceğiz. Uyuşturucu ile mücadele konusunda gerek emniyet müdürlüğümüz, gerek jandarmamız gerekse de diğer kurumlarımız çok sıkı takip ve işbirliği içerisindedir. Bu anlamda Balıkesir´de uyuşturucu ile mücadele konusunda ciddi mesafeler almış bulunuyoruz."dedi.

UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMİ

     Vali Ersin Yazıcı´nın açılış konuşmasının ardından,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü "Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Eğitimi" ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptıkları  sunumları ile program devam etti.

YAPILACAK FAALİYETLERLE İLGİLİ KARARLAR ALINDI

     Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünün organize ettiği Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısında Balıkesir´de  uyuşturucuyla mücadelede mevcut durum, mevcut risk haritası, tespit edilen yeni gelişmeler, sorunlar ve alınması gerekli tedbir ve yapılması gereken faaliyetler görüşülerek sonrası için yapılacak faaliyetlerle ilgili kararlar alındı.

     Toplantıda ayrıca, uyuşturucu maddelerin kullanımı ve dağıtımının önlenmesi yönündeki çalışmaların karalılıkla sürdürülmesi gerektiği yönünde görüş birliğine varıldı.

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

                

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.