BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İstatistik” Semineri ile “Psikososyal Müdahale Hizmetleri” Çalıştayı Başladı

      03-07 Ağustos  2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen “İstatistik” semineri ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Psikososyal Müdahale Hizmetleri” çalıştayı açılış töreni 03 Ağustos 2015 Pazartesi günü Cunda Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  
“İstatistik” Semineri ile “Psikososyal Müdahale Hizmetleri” Çalıştayı Başladı

      03-07 Ağustos  2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen “İstatistik” semineri ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Psikososyal Müdahale Hizmetleri Çalıştayı” açılış törenine Strateji Geliştirme Başkanlığı İstatistik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet ER,  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Veysel ÖZTÜRK, Bilgi işlem Dairesi başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet SARI, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ertan GÖV, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Seminer Eğitim Yöneticisi Cem Ali GİZİR,  Strateji Geliştirme Başkanlığı Eğitim Yöneticisi Hulusi YAMUK, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Seminer Öğretim Görevlileri ile Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Seminer Merkez Müdürü Sadettin SAGİT katıldı.

SON YILLARDA İSTATİKİ VERİLER SAĞLIKLI OLARAK YÜRÜTÜLMEKTEDİR

    Strateji Geliştirme Başkanlığı İstatistik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet ER konuşmalarında, “Bakanlığımızın genel olarak geçmiş yıllardaki istatiki veriler konusunda her bakımdan yeterli değildi. İstatiki bilgilerin dolayısıyla Bakanlığın OECD ve diğer konularda durumumuzu çok iyi ifade edemedik. Son yıllarda yapılan istatiki çalışmalar ve özellikle okullaşma oranında gerçekçi rakamlara ulaşıldı. Eğitim öğretimi ilgilendiren tüm bilgiler e okul  üzerinden işlenmekte ve istatiki veriler sağlıklı olarak yürütülmektedir. Bu konunun yaygınlaşması için seminerlerimize devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi.

HEDEFİMİZ, ÖNLEYİCİ, KORUYUCU ÇALIŞMALAR KONUSUNDA REHBER ÖĞRETMENLER İLE RAM MERKEZLERİNİ BİLİNÇLENDİRMEKTİR

    Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Veysel ÖZTÜRK konuşmalarında, “ ‘Psikososyal Müdahale Hizmetleri’ konusunda Bakanlığımız bünyesinde öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen önleyici, koruyucu çalışmaları hedefliyoruz. Bu amaçla rehber öğretmenler ile RAM merkezlerini bilinçlendireceğiz. “İstatistik” semineri ile “Psikososyal Müdahale Hizmetleri” çalıştayı hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BAŞARIMIZ YAPTIĞIMIZ İSTATİKİ VERİ ÇALIŞMALARIMIZIN SONUCUDUR

      İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ “İstatistik” semineri ile “Psikososyal Müdahale Hizmetleri” çalıştayı hayırlı olmasını dileyerek başladığı açılış konuşmasını, “Soma faciasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerinin ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Soma faciasında hayatını kaybeden 301 kişiden 103 kişinin Balıkesirli olması dolayısıyla bu konuda oldukça hassas davrandık. Şehitlerimizin ailelerinin ve yakınlarının yaşadıkları sıkıntıların hafifletilmesi için görevlendirdiğimiz 60 rehber öğretmenimizden oluşan Psikososyal müdahale ekibi gerekli desteği gösterdiler. Oldukça faydasını da gördük.

     İstatiki veriler özellikle üst ve orta dereceli yöneticilerin politika oluşturmasında ve yönetim organizasyonunda önemli bir işlev görmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretim kurumlarımızın hem mevcut fiziki durumları hem de başarı oranlarını alıp sonuçlarını değerlendiriyor ve gerekli tedbirleri alıyoruz.

      Cunda Uygulama Otelinin yeni kurulmasına rağmen seminere gelen misafirlerimizle büyük ilgi ve alakaları, canla başla çalışmaları nedeniyle yönetici ve personeline ayrıca Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’e teşekkür ediyorum.” sözleri ile tamamladı.

       Cunda Uygulama Oteli Sorumlusu Abdülaziz YÜK’ün Cunda Uygulama Oteli ve Ayvalık’ı tanıtım konuşması ile sona erdi.

       Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen “İstatistik” semineri ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Psikososyal Müdahale Hizmetleri”  çalıştayı 07 Ağustos  2015 Cuma günü sona erecektir.

                                                                                                                                                                                    

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.