BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İvrindi’de "Beyaz Bayrak" Sertifika Töreni

     Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Bayrak" projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi.    
İvrindi’de

    26 Nisan 2016 Salı günü İvrindi Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene İvrindi Kaymakamı Bekir Çelik, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mesut Solak ve Fatih Aka, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

    İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa konuşmalarında, “Biz eğitimciler Türkiye’nin geleceğini inşa ediyoruz. Okullarımızda eğitim faaliyetleri esnasında çocuklarımızın sağlıklı kalmaları en büyük hedeflerimizden birisidir. Bu vesileyle bundan on yıl önce Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız bir proje düzenleyerek okulların belli kriterler içerisinde denetlenmesi ve akabinde belirli hijyen koşulları sağlayan okullara beyaz bayrak verilmesini uygun görmüşlerdir. Bugün burada 14 okulumuzu daha bu hakların içerisine katmış olmanın heyecanını sevincini sizlerle paylaşıyoruz.” sözlerine yer verdi.

   İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, “Milli Eğitim Bakanlığımız, değişik Bakanlıklar, kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalara imza atmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımızın Sağlık Bakanlığı ile yapmış olduğu çalışmalardan biri olan ‘Beyaz Bayrak’ uygulaması bunlardan biridir. Buradaki amaç, öğrencilerimizin daha temiz ortamda eğitim görmesi ve öğrenci ile velilerin mutluluğunu sağlamaktır. Geleceğe güvenle gülen yüzler, öğrenciler, veliler bizim için çok değerlidir. Öğrencilerimizin, velilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Onların sıkıntılarını gidermek, çözüm yollarını bulmak asli görevimizdir. Milli Eğitim Bakanlığımızın bize verdiği görevler çerçevesi içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. İlimizde “Beyaz Bayrak” uygulaması çerçevesinde her geçen gün güzel örnekler görmekteyiz. Bu anlamda “Beyaz Bayrak” uygulamasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

BALIKESİR İLİ İVRİNDİ İLÇESİNDE 14 OKUL BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI

       03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amacıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılında İvrindi İlçemizde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 14 okula “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika”ları verildi.

      2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı İvrindi İlçemizde “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” almaya hak kazanan okullarımız:

Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu,

Korucu İlkokulu,

Korucu Şehit Bülent Emen Çok Programlı Anadolu Lisesi,

Gümeli İlkokulu-Ortaokulu,

Değirmenbaşı İlkokulu,

Soğanbükü Müdafa-i Hukuk İlkokulu-Ortaokulu,

Kayapa İlkokulu-Ortaokulu,

Büyükyenice ilkokulu,

İ. Sefa Giray Bozören İlkokulu-Ortaokulu,

Şehit Turan Kurt Ortaokulu,

Gökçeyazı Şehit Rıdvan Çetinkaya İlkokulu-Ortaokulu,

Gökçeyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi,

Büyükfındık İlkokulu-Ortaokulu,

Küçükyenice İlkokulu

       “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda İvrindi İlçemizde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 14 okulun müdürlerine sertifikaları İvrindi Kaymakamı Bekir Çelik, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mesut Solak ve Fatih Aka tarafından verildi.

        Toplu fotoğraf çekiminin ardından “Beyaz Bayrak” Sertifika töreni sona erdi.

İVRİNDİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, “Beyaz Bayrak” Sertifika töreninin ardından İvrindi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mesut Solak ve Fatih Aka, ile birlikte İvrindi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunarak okul müdürü Süleyman Kopuk’tan okulun eğitim öğretim durumu hakkında bilgi aldı. Ardından sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

      Eğitimin özellikle sağlık eğitiminin zor ve dikkat isteyen bir süreç olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, okullarımıza her konuda yardıma hazır olduklarını sözlerine ekledi. Okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dilemesinin ardından ziyaret sona erdi.    

 

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

27-04-2016  27-04-2016

 

                                         

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.