BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” Toplantısı

     “Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları İçin Ulusal Koordinatörler” projesi kapsamında düzenlenen “Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu toplantıda eğitim camiası bir araya geldi. 
“Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” Toplantısı

     Hayat boyu öğrenme konusunda yetişkinlerin bilinç ve kültürünün artırılması amacıyla, 21 Mart- 23 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından, “Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları İçin Ulusal Koordinatörler” projesi kapsamında düzenlenen “Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu toplantı 21 Mart- 23 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

     Asya Pamukçu Hotel’de yapılan toplantıya Sosyal, Kültürel, Eğitimler ve Faailiyetler Daire Başkanı Barış Özçelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Akademisyenler, İl Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan müdür, müdür Yardımcısı ve öğretmenler katıldı.

     Sosyal, Kültürel, Eğitimler ve Faailiyetler Daire Başkanı Barış Özçelik ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın konuşmalarıyla devam eden toplantıda toplumumuzda “Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi”nin önemine vurgu yapıldı.

YETİŞKİNLERİN HAYAT BOYU ÖĞRENME FIRSATLARINA ERİŞİMLERİ ARTIRILIYOR

     Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilip Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları İçin Ulusal Koordinatörler” projesinin amacı hayat boyu öğrenme konusunda yetişkinlerin bilinç ve kültürünü artırmak, özellikle anahtar yeterlikleri kullanarak yetişkinlerin becerilerini geliştirmek, yetişkinler için daha esnek ve kolay bir yol olan uzaktan öğrenme yöntemiyle hayat boyu öğrenme fırsatlarına erişimlerini artırmaktır.

     Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları İçin Ulusal Koordinatörler Projesi kapsamında düzenlenen “Kadının Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu toplantısı ile yetişkin eğitimi ve hayat boyu öğrenme konusunda farkındalığı artırmayı hedeflenmektedir.

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.