BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAPLAR KÂĞITTAN DÜNYALARDIR

            Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve basın mensupları ile birlikte BENGİ Projesi okuma etkinliği kapsamında Altıeylül Mehmet Vehbi Bolak Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
KİTAPLAR KÂĞITTAN DÜNYALARDIR

    Valimiz Sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere şehrin önde gelen bürokratları ve meslek gruplarının temsilcileri BENGİ Projesi içerisinde öğrenciler ile aynı sıraları paylaşarak kitap okuyor.

    Bugün ise BENGİ Projesine destek veren meslek kolu Basın camiası oldu. Altıeylül Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden basın mensupları Valimiz Sayın Ersin Yazıcı liderliğinde öğrenciler ile aynı sıraları paylaşarak kitap okudular.

KÂĞITTAN DÜNYALARI KEŞFETMEK LAZIM

   Vali Yazıcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "BENGİ Projesi kapsamında okuma saatindeyiz. Ben şahsen her hafta iki okulumuzda okuma saatine katılıyorum. Bugün basın mensuplarımız ile buradayız. Geçtiğimiz haftalarda; doktorlarımız, müdürlerimiz, akademisyenlerimiz, iş adamlarımız, mühendislerimiz, asker ve polislerimiz de projemize destek verdiler. Bu projemize tüm kurum ve kuruluşlar destek veriyor. Kitaplar kâğıttan dünyalardır. Bu kâğıttan dünyaları keşfetmek lazım. Bu kâğıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Burada bulunan gençlerden söz istiyorum. Daha çok kitap okuyalım. BENGİ Projesi çerçevesinde okullarımızda bir hareketlilik yaşandı. Bir sinerji oluştu. İnşallah güzel sonuçlar alacağız." dedi.

EN BÜYÜK FAKTÖR EĞİTİM

   Balıkesir´de eğitimin kalitesinin artması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Vali Yazıcı, " Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu nedenle sürekli olarak okullarımızı ziyaret ediyoruz, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbetler yapıyoruz." dedi.

ÖNCELİKLİ KONU: EĞİTİM

    Öğrencilerin akademik başarılarının yanında, milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetişmelerinin de çok ama çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, " Balıkesir´de göreve başladığımda önem verdiğim en öncelikli konu eğitim olmuştur. Bu amaçla Balıkesir´de eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik." dedi.

TAKIM RUHU İLE HAREKET ETMELİYİZ

    Balıkesir´de eğitimde bilimsel kalitenin artması için takım ruhu ile hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Takım ruhu olmadan, bir okulda huzur, güven ve başarı ortamı oluşturulamaz. Her konuda olduğu gibi eğitim-öğretim konusunda da hedef belirlemelisiniz. Yüreğinizi işin içine koymadan yol alınmıyor. Onun için işinizi sevmezseniz kesinlikle verimli olamazsınız. Amacımız öğrencileri sadece bilgiyle donatmak değil, bir sınava, bir üst sınıfa veya bir üst okula hazırlamak değil,  ahlaklı, kişilikli, başarılı ve mutlu bireyler olarak hayata hazırlamaktır." dedi.

DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERMELİYİZ

    BENGİ Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, "BENGİ Projesi´nin öne çıkan yönü eğitime mercek tutması ve başta kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin BENGİ Projesi´nin içinde yer alması hususudur. 12 hatta 13 yıl bize teslim edilen bir nesil var elimizde, elbette ailenin öğrencilere verdiği eğitim önemlidir fakat öğretmenlerin öğrenciler üzerinde etkisi de çok büyük olmuştur. Yıllardır değerler eğitimi sadece Din Kültürü öğretmenlerine aitmiş gibi düşünüldü. Oysaki BENGİ Projesi değerler eğitimini tüm başlıklar ve alanlar etrafında görür. Bir esnaftan bahsederken onu diğer insanlardan farkını ´Doğru´, ´Dürüst´ gibi kavramlarla ifade ederiz, oysaki bu kavramlar tüm insanlarda zaten olması gereken kavramlardır. İşte bu değerler öğrencilere nasıl kazandırılır bunun derdinde olmalıyız." dedi.

EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR

    Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır." diye konuştu.

BAŞARI İNANMAKLA BAŞLAR!

     Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı,"Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu anlamlı seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ´ye kendi imzasını atan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. "  dedi.

13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.