BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kitaptan Kanatlar” Projesi İle Ayvalık’ta Kitaplar Kanatlandı

“Kitaptan Kanatlar” projesi Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın katılımları ile Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törenle başladı. 
“Kitaptan Kanatlar” Projesi İle Ayvalık’ta Kitaplar Kanatlandı

     Törene, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özay Dörttepe, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, kurum müdürleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, dernek ve meslek odası başkanları, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, Ayvalık Anadolu Lisesi  “Gönül Elçileri” öğrenci grubu tarafından hazırlanan “Ayvalık’ta Kitap Okuma Alışkanlığı” ile ilgili röportajın  yer aldığı slayt gösterisi ile devam etti.

     Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, yaptığı açılış konuşmasında, Ayvalık’ta başlatılan “Kitaptan Kanatlar” projesinin Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürütüleceğini belirtti. Ayvalık ilçemizde herkesin, öğrenciler ile birlikte kitap okuyarak  projeye destek vereceklerini kaydetti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarında,  Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın himayesinde il genelinde başlatılan BENGİ projesi ve “Kitaptan Kanatlar” projesi gibi  her türlü örnek projeyi destekleyeceklerini ifade etti.

     Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer  projede yer almalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında kitap okumanın önemine değindi.  Kitap okuyan öğrencilerin ödüllendirileceğini belirterek herkesin projeye destek vermesini istedi.

     Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, kitap sevgisinin çok mühim olduğunu ve okumanın yaşı olmadığını belirterek,  toplumun her kesiminin tam destek vermesini istedi.  

KÂĞITTAN DÜNYALARI KEŞFEDELİM

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitimin ve eğitimde okumanın çok önemli olduğunu belirttiği konuşmasında, kitap okumak için sadece öğrenci olmak gerekmediğini ifade etti. Kitap okuyan kişinin kendine güveninin oldukça fazla olduğunu,  insan istediği zaman her şeyi başarabileceğini sözlerine ekledi.


     BENGİ Projesi´nde konulan hedeflerin hep birlikte gerçekleştirileceğini kaydeden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, “BENGİ projesi ve bugün başlayan “Kitaptan Kanatlar” projesi de hepimizindir. Bu projeye tüm kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla toplumun her kesiminden vatandaşlarımız tam destek vermelidirler. Bu güzel yolculukta herkesin küçük de olsa bir payı olsun, kitaplar kanatlandı, inşallah kitaptan kanatlarımız oluşacak. Kâğıttan dünyaları keşfedelim." dedi.

     Tören, Balıkesir Valisi  Sayın Ersin Yazıcı  öncülüğündeki protokol ve diğer misafirler, dağıtılan kitapları 20 dakika sessizce okumaları ile sona erdi. İlçe genelindeki tüm okullardaki yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve personel de eş zamanlı olarak kitap okuyarak “Kitaptan Kanatlar” projesi başlatılmış oldu.

“KİTAPTAN KANATLAR” PROJESİ İLE AYVALIK’TA İLK VE ORTA DERECELİ OKULLARDA HAFTADA 2 GÜN 20 DAKİKA KİTAP OKUNACAK

     Ayvalık ilçemizde okuma alışkanlığını geliştirmek için Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Kitaptan Kanatlar” projesi hazırlandı. Bu bağlamda Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu bağlamda Ayvalık’ta “Kitaptan Kanatlar” projesi kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda haftada 2 gün 20 dakika boyunca kitap okunacak, çok kitap okuyan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Projeye halkın katılımı da sağlanacak.

15-02-2017  15-02-2017

15-02-2017  15-02-2017

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.