BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜÇÜK VALİ´DEN BÜYÜK TALİMATLAR

Valimiz Sayın Ersin Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu Kaan Durul´a devretti.
KÜÇÜK VALİ´DEN BÜYÜK TALİMATLAR

BALIKESİR´E YENİ VALİ

23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali Ersin Yazıcı´nın koltuğuna oturan 12 yaşındaki Kaan Durul, "Balıkesir halkı, başarılı öğrencilerine sahip çıkar onları burslarla ve diğer imkânlarıyla desteklerse çocuklarımız kendilerini daha güvende hissedeceklerdir." dedi.

Vali Ersin Yazıcı,  "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nedeniyle koltuğunu temsili olarak 12 yaşındaki Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Kaan Durul´a devretti.

KİTAPLAR HER ZAMAN AKLINIZDA VE KALBİNİZDE BULUNSUN

Minik Vali ile bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara, eğitimin önemini anlattı. "Kitaplar her zaman aklınızda ve kalbinizde bulunsun" diyen Vali Yazıcı, çocuklarla daha sonra çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu.

ÇOCUKLAR, BİR MİLLETİN VARLIĞININ VE GELECEĞİNİN TEMİNATIDIR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili Vali olarak makam koltuğuna oturan Kaan Durul, yaptığı konuşmasında, "Tüm dünya ve Türkiye´deki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutluyorum. Burada olmak çok güzel ve gurur verici.  Bu bayramın çocukların bayramı olması sebebiyle kardeşliğe, dostluğa ve birliğe vesile olmasını dilerim. Bu bayramı çocuklara hediye eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, ayrıca bugüne kadar varlığımızı ve huzurumuzu korumak için mücadele etmiş Şehit ve Gazilerimizi saygıyla anıyorum. Çocuklar, bir milletin varlığının ve geleceğinin teminatıdır. Bu yüzden sağlıklı ve mutlu olmaları gerekir. Her çocuk değerine yakışır şartlarda yaşamalıdır. Sevgi görmeli, iyi beslenmeli, iyi sağlık hizmeti almalı, iyi bir eğitime kavuşmalıdır. Büyüklerimizden, her yaptıklarının çocuklar tarafından örnek alındığının bilinciyle hareket etmelerini isterim. Saygı gören ve iyi niyet ortamında büyüyen çocuklar, bu değerleri yetişkin bireyler olduklarında çevrelerine yansıtacaklardır. Dünyayı değiştirecek, daha güzel, mutlu ve huzurlu çağlara ulaştırabilecek çocuklar ve gençler bu şekilde ortaya çıkabilir. 23 Nisanların, bu düşünce ve duyguları hatırlamamıza vesile olacağını düşünüyorum. " dedi.

TELEFONLA TALİMAT

Durul, Valilik Makamına temsili olarak geçmesinin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı´nı telefonla arayarak talimatlar verdi.

Durul; "Balıkesir´imizin kendi kültürünü, sanatını yaşatması için, dünyadaki bilimsel ve kültürel faaliyetleri halkımıza tanıtabilmek için şehrimize layık büyük bir kültür merkezi yapılması gerekiyor. Burada ülkemizin ve dünyanın önemli sanat, kültür ve bilim insanlarını ağırlayabileceğimiz yine büyük bir gösteri merkezi bulunmalı. Halkımız, çocuklarımız bilgiye dair, eğitime, sanata, spora, mimariye, teknolojiye, sağlığa, tarıma ve sanayiye dair ne kadar farklı örnek görürse gelişimimiz o kadar artar diye düşünüyorum. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum." dedi.

YOĞUN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Çocukları kabulünde konuşan Vali Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla öğrencileri valilikte ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek bayramlarını kutladı.  Vali Yazıcı, bu güzel günde çocuklarla birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, ´´Sizler geleceğimizi simgeliyorsunuz. Gelecek nesillerin daha mutlu yaşaması arzusundayım. Bunun için de çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

ÇOCUKLARA, GÜZEL BİR GELECEK…

Bu ziyaretin, gelecekte bu görevlere gelerek bu bayrağı devralacak çocuklar açısından bir nevi prova olduğunu belirten Vali Yazıcı, çocuklara güzel bir gelecek için iyi dileklerde bulundu.

23 NİSAN SÜRPRİZİ

            Balıkesir´de 23 Nisan törenlerini takip etmek için Atatürk Anıtı´na gelen basın mensupları bir sürprizle karşılaştı. Valiliğe ait makam aracının yanaşması ile mikrofon ve fotoğraf makinelerini hazırlayan basın mensupları, araçtan Vali Ersin Yazıcı yerine ortaokul öğrencisi Kaan Durul´un inmesi ile büyük şaşkınlık yaşadı.

TÜRK BAYRAĞINI TAŞIMAKTAN GURUR DUYUYORUM

        Balıkesir´de 23 Nisan kutlamaları sürprizi de beraberinde getirdi. Atatürk Anıtı´nda çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalarda açıklama yapması beklenen Vali Ersin Yazıcı, makam aracı ile ortaokul öğrencisi Kaan Durul´u tören alanına gönderdi. Makam aracının kapısının açılması ile gazetecilerin mikrofonlarını uzattığı Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencisi Kaan Durul, herkesin 23 Nisan Bayramı´nı kutladı. Durul, "Bugün burada olmaktan gurur duyuyorum. Göğsümdeki Türk bayrağını taşımaktan gurur duyuyorum. 23 Nisan Çocuk Bayramı bütün dünyaya kutlu olsun" dedi.

ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLİĞİMİZE GÜVENİYORUZ

       Kaan´ın ardından Vali Ersin Yazıcı da açıklamalarda bulundu. Vali Yazıcı, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Biz de bugün Kaan´a görevi devrettik. Kutlamalardan sonra makama da geçeceğiz. Bugün Balıkesir´i Kaan yönetecek. Kaan´a güveniyoruz. Biz zaten çocuklarımıza ve gençliğimize güveniyoruz. Cumhuriyet ve demokrasi bu gençlerin ellerinde yükselecek. Tüm yurttaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e tüm dünya çocuklarına bu bayramı armağan ettiği için de şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

           Vali Ersin Yazıcı, "Sabah kalktım evden çıktım. Kaan beni bekliyor. ´Bugün ben valiyim´ dedi. Yapacak bir şey yok. ´Hayırlı olsun´ dedim. Buraya geldik." dedi.

23-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.