BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında her yıl düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “İl Finali” İvrindi ilçemizde gerçekleştirildi. 
“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması

Hafızlık ve “Ezan Okuma” kategorisinde öğrencilerimizin yarıştığı programa, İvrindi kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel’ in açılış konuşmasıyla devam eden programda Din Öğretimi Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz bir konuşma yaptı. Toplumun şekillenmesinde imam hatip liselerinin önemli bir yere sahip olduğunu vurguladığı konuşmalarında, mesleki yarışmaların toplum nazarında büyük değer gördüğünü dile getirdi. Yarışmanın başarılı geçmesini ve hayırlara vesile olmasını dileyerek yarışmaya katılan tüm öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerini tebrik etti.

İlk olarak “Hafızlık” yarışması gerçekleştirildi. Ardından sunulan  İvrindi AİHL ilahi korosu ile semazen gösterisi programa katılanlardan büyük beğeni aldı.

İl Seçici kurul başkanlığını İvrindi ilçe Müftülüğü Vaizlerinden İbrahim İşbilenin yaptığı “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışmasında, seçici kurul üyelerinin puanlamaları sonucunda derece alan öğrenciler belirlendi.

 “HAFIZLIK”  YARIŞMASI

Karesi- Balıkesir AİHL öğrencisi Hamza Yağız – BİRİNCİ

Gönen AİHL öğrencisi Hasan Sayar – İKİNCİ

Dursunbey AİHL öğrencisi Ramazan Aslanbey - ÜÇÜNCÜ

 

“KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA”  YARIŞMASI

Manyas AİHL öğrencisi M. Talha Duman – BİRİNCİ

Gönen AİHL öğrencisi Recep Mez - İKİNCİ

Sındırgı AİHL öğrencisi Şerif Ali Uğur - ÜÇÜNCÜ

 

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

   “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması  Balıkesir İl Finali sonucunda derece alan öğrencilerimize ödülleri İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak tarafından takdim edildi.

 

16-03-2017  16-03-2017

16-03-2017  16-03-2017 

16-03-2017  16-03-2017

16-03-2017  16-03-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.