BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası´nda Salih DÜLGER´i Konuk Ettik

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında konuşmacı olarak Salih DÜLGER’in konuk olduğu “Peygamber Sevgisi ve Değerler Eğitimi” konulu konferans 21 Nisan 2015 tarihinde Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda, 22 Nisan 2015 tarihinde de Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kutlu Doğum Haftası´nda Salih DÜLGER´i Konuk Ettik

     21 Nisan 2015 tarihinde Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda, 22 Nisan 2015 tarihinde de Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Peygamber Sevgisi ve Değerler Eğitimi” konulu konferanslarda Peygamber Efendimizin hayatını ve peygamber sevgisini anlattı.  Değerlerimizin toplumsal hayatımızdaki önemine değinen Salih DÜLGER beyefendi, kendi hayat tecrübelerinden örnekler vererek, dinleyenlere, insan hayatındaki öncelikli değerlerin neler olması gerektiğini ve bu değerlerimizin toplumsal yaşama nasıl yansıdığını ayetler ve hadisler ışığında açıkladı. Konuşmalarında önemli kişilerin konu bağlamındaki fikirlerini de sundu.

 

SALİH’İN ÖZ GEÇMİŞİ


      1955 yılında Bursa’da doğan Salih DÜLGER, orta öğrenimini 1973 yılında Bursa İmam Hatip Okulu’nda tamamladı. Daha sonra İzmir Yüksek İslam Enstütisinde eğitimine devam etti. 1977 Yılında üniversite eğitimini tamamladıktan sonra aynı yılın eylül ayında Balıkesir İmam Hatip Lisesine ardından öğretmen olarak tayin edildi. 1981 yılında Simav’a tayin edilen ve burada altı yıl çalıştıktan sonra 1987 yılında tekrar Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ne tayini çıktı. Burada 2006 yılına kadar öğretmenlik yaptıktan sonra şubat ayında emekli oldu. Bu zaman zarfında Balıkesir içinde ilçelerinde ve köylerinde seminerler verdi. Halen yurt içinde ve yurt dışında seminer faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Salih Dülger  Salih Dülger

Salih Dülger  Salih Dülger

Salih Dülger  Salih Dülger

Salih Dülger  Salih Dülger

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.