BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseli Kitap Kurtları Kitap Okuma Yarışmasında Buluştu

   Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir’de düzenlenen “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasının finali yapılan sınavla son buldu.
Liseli Kitap Kurtları Kitap Okuma Yarışmasında Buluştu

     Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce kitap okumayı sevdirerek okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığın artırılması, serbest zamanların yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, okuduğunu anlama, yorumlayabilme, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacı ile “Millî Birlik ve Kahramanlık” konulu Kitap Okuma Yarışması düzenlendi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesinde düzenlenen İl geneli liselerarası kitap okuma finali yarışmasına 14 ilçemiz ve 14 okul katıldı. ilimiz öğrencileri Tarık Buğra’nın “Küçük Ağa” ve Kemal Tahir’in “Esir Şehrin İnsanları” adlı eserleri okuyan öğrencilerimize, sınavda 40 soruluk çoktan seçmeli test ve 2 sorudan oluşan mülakat uygulaması sonucunda başarılı öğrenciler belirlendi.

     “Millî Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasında derece alan öğrencilerimize katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız tarafından takdim edildi.

KİTAPLARI KENDİSİNE DOST EDİNEN BİR NESİL YETİŞİYOR

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, yarışmaya katılan öğrencilerimize katılım belgesi dağıtımında yaptığı konuşmada, okumanın önemine değine değindi. “Daha çok okuyan bir toplum haline gelebilmemiz için kitapları dost edinmeliyiz. Kitapları kendisine dost edinen, daha çok okuyan, daha çok öğrenen ve  daha çok bilen bir nesil yetiştiğini görmek bizlere fazlasıyla gurur veriyor. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek amacı ile düzenlenen liseler arası ‘Birlik ve Beraberlik’ konulu kitap okuma yarışmasına katılan ve derce alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışma Sonucunda İlk Üçe Derece Giren Öğrenciler:

Karesi Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Osman Altın - BİRİNCİ

İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beyza Kalabak - İKİNCİ

Bandırma Kemal Pireci Anadolu Lisesi öğrencisi Huriye Acar - ÜÇÜNCÜ

 

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.