BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maarif Müfettişleri Yıl Sonu Toplantısı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Maarif Müfettişleri Yıl Sonu Toplantısı 15.06.2015 Pazartesi günü Yeni Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.
Maarif Müfettişleri Yıl Sonu Toplantısı

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ başkanlığında geçekleştirilen toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Emin Bülent BAYRAKTAR, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Yener ÇAYCI ve ilimizde görev yapan Maarif Müfettişleri katıldı.

       Toplantı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

       Maarif Müfettişleri Başkanı Emin Bülent BAYRAKTAR 2014 yılından bu güne değin Maarif müfettişliğinin çalışmaları hakkında kısaca bir bilgi verdi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ toplantının açılış konuşmasında, “Hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle tayini Çanakkale’ye çıkan Arif ŞAHAN, tayini Yalova’ya çıkan Fevzi AKKAYA ve tayini İzmir’e çıkan Celalettin OYAR maarif müfettişi arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyor yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum. İlimize yeni atanan Asım SANCAR, Güvenç GÜRSES, Refik Galip ERYILMAZ maarif müfettişi arkadaşlarımıza da hayırlı olsun.

      2014-2015 eğitim öğretim yılı Maarif Müfettişleri Yıl Sonu Toplantısı’nın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah bu toplantıdan güzel sonuçlar elde ederiz ve eğitim öğretime faydalı işler gerçekleştiririz.

      Bugün Bigadiç Akyar Ortaokulu’ndaydık. Bu okulda okuyan üç öğrencimiz ortak sınavlarda 700 tam puanı aldı. Dezavantajlı bir bölgede böyle bir başarıyı yerinde görüp kutlamak için gittik. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bir başarı öyküsünü gördük. Dezavantajlı bir bölgede güzel bir başarı yakalandı. İnşallah bu örnekler çoğalır biz de onlarla gurur duyarız. Öğretmen arkadaşların özverili çalışmaları, gayretleri, okul idaresinin konuya vakıf oluşu, daha önceden okul kültürünün oluşmuş olması, ilçenin de doküman desteği ve olumlu katkıları ile öğrencilerin gayretleri sonucunda böyle bir başarı geldi. Burada sizlerin de çok büyük katkınız olduğunu düşünüyorum.

     Yoğun bir yıl geçirdik. Yatırımlar konusunda çok çalışıyoruz. 2014-2015 yıllarını geçmiş yıllarla kıyasladığımızda büyük bir farkla 240 milyonluk bir yatırım gerçekleştirdik. Mimarisi düzgün projelerle çalışıyoruz. Hayırsever arayışımız çok fazla. Okullaşma oranının artırmanın yanında okullarımızın da fiziki anlamda çok daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalarımız sürüyor.

      Projeler noktasında GMKA, AB Projeleri, eTwining, 4006 Tübitak projelerinde bir atılım içindeyiz. Her okul bu projelerden daha fazla yararlanmak için bir anlamda yarıştığını gözlemliyoruz.

         Akademik çalışmalarda Ortak Sınavlar, YGS, LYS’de hedeflediğimiz başarıya uygun hareket ediyoruz.

        Milli Eğitim Bakanlığı’nın vizyon cümlesi “Mutlu İnsanlar Yetiştirmek” olarak belirledi. Akademik anlamda başarısız olunsa da başka alanlarda başarılı olunabilir.

        Atamaları yapılan ancak yeterli olmayan yöneticilerin belirlenip bizimle paylaşılmasını istiyorum. Yöneticiler hakkında sizin fikirlerinizi önemsiyorum.

       Okullara denetime gittiğinizde güler yüzlü ve pozitif olalım. Öğretmen ve öğretmenlerle iletişim kuralım. İdareye karşı muhalif dil geliştirmek yerine birbirimizi anlamaya çalışalım. Odağımızda çocuklar olsun. Onlar sayesinde biz varız.

      Öğretmenlerimizin ve idarecilerin değerlendirilmesi noktasında ve nelerin iyileştirilmesi konusunda bir kriterimiz olsun. Okulların, akademik başarı, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde nereden nereye geldiği ve huzurlu bir eğitim öğretim ortamı hazırlanmış olması önemlidir.

         Okullarla ilgili bir raporun yanında ilçenin genel durumu, barınma, eğitim, öğretim gibi durumları hakkında bilgi notuyla birlikte bir rapor istiyorum sizlerden.

         Biz bu topluma hizmet için varız. ‘Daha iyi neler yapabiliriz?’ konusunda çalışmalı, denetçilerin de ulaşılabilir olduğunu anlatmalıyız.” sözleriyle tamamladı.

         

         Toplantı, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinin yapılmasının ardından toplantı sona erdi.   

 

  

  

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.