BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mahalle Ligi Futbol Turnuvası" Bilgilendirme Toplantısı

   Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde “İmkân Bizden Oynamak Sizden” sloganı ile gerçekleştirilen “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası" bilgilendirme toplantısı Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.
“Mahalle Ligi Futbol Turnuvası" Bilgilendirme Toplantısı

     Toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Metin Mengüç ve ilgililer katıldı.

     Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

21 BİNE ULAŞAN GENCİMİZ TÜRK SPORUNA KAZANDIRILDI

     İlk olarak konuşma yapan Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Metin Mengüç, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu organizasyonun Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığına değinerek, geçen yıl itibari ile 21 bine ulaşan gencimiz, Türk sporuna kazandırıldığını ifade etti.

GENÇLİK BİR MİLLETİN EN ÖNEMLİ HAZİNESİDİR

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla 20 binin üzerinde öğrencimizi sporla, futbolla bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve tüm yetkililere şükranlarını sunarak başladı.

     Öğrencilerimizin akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde de mutlaka ön plana çıkarak gelişmesi ve ilerlemesini önemsediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Gençlik bir milletin en önemli hazinesidir. Bizler bu hazineyi ne kadar iyi kullanırsak, yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır.dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLABİLECEK ÖNCÜ BİR PROJE

     Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, konuşmalarında bir başarı hikayesi izlediğini belirterek, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi birçok projede olduğu gibi sporda da Türkiye’ye örnek olabilecek öncü bir proje başlattı. Bu projeleri geliştireceğiz. Bizler bunların ürünlerini en yakın zamanda alacağız. Amatör ligler profesyonel spor camialarımızın mutfağıdır. Bunlar iyi işlenirse ve doğru beslenirse ve doğru işler yapılırsa ülke adına büyük başarılar elde edilir.” dedi.

“İMKÂN BİZDEN OYNAMAK SİZDEN”

     2014-2015 sezonundaki ilk turnuva, Balıkesir Merkez ilçelerden 40 mahalleden 2 bine yakın genç ile gerçekleştirilmiştir. 2015-2016 yılında 20 ilçeden, 11.500 gencin katılımıyla il sınırlarının tamamına ulaşan “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası" 2015-2016 yılında 20.180 sayısına ulaşılmıştır. Üç sezon içerisinde 33.680 genç turnuvaya katılmış olup “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası" Balıkesir’in il sınırları içerisinde ciddi bir lige dönüşmüştür. Turnuvada, 1.130 mahallede birbiriyle futbol oynarken aynı zamanda gençlerin tanışması, dostlukların geliştirmesi ve ilçelerin tanıtımlarının yapılması amaçlanmaktadır. Spor meşgalesiyle çocuklar kötü alışkanlıklardan uzak tutulurken müsabakaların farklı ilçelerde yapılması, çocukların yeni yerler görmesi, yeni insanlarla tanışmasına da imkan sağlamaktadır.

     2017-2018 yılı “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası"nın Balıkesir gençleri için centilmence geçmesi temennisinin ardından toplantı sona erdi.

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.