BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mali Mevzuat ve Uygulamaları” Semineri Başladı

   Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 27-31 Temmuz  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Mali Mevzuat ve Uygulamaları” semineri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa ŞAHİN,  Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Seminer Eğitim Yöneticisi Huban BALCI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Seminer Merkez Müdürü Sadettin SAGİT ve  Öğretim Görevlilerinin katılımı ile Ayvalık Cunda Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda başladı.  
“Mali Mevzuat ve Uygulamaları” Semineri Başladı

   İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’in ´Hoş geldiniz´ konuşmaları ile başlayan “Mali Mevzuat ve Uygulamaları” semineri Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa ŞAHİN’in  açılış konuşmaları ile devam etti.

HEDEFİMİZ BAKANLIĞIMIZDA DAHA ETKİN BİR MALİ YÖNETİMİN HAYATA GEÇİRİLMESİDİR

     Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa ŞAHİN konuşmalarında: “İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN başta olmak üzere 81 ilimizden gelen değerli katılımcılarımıza Bütçe Daire Başkanlığı olarak bu yıl 3.sünü düzenlemiş olduğumuz ‘Mali Mevzuat ve Uygulamaları’ seminerimize hoş geldiniz diyorum.

    Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmış olduğumuz bu seminerlerin Bakanlığımız çalışanlarının gerek mesleki bilgilerini artırmada gerekse 81 ilden gelen arkadaşlar arasında bilgi alışverişini sağlamada gerekse kaynaşma açısından nedenli gerekli olduğunun farkındayız. İzninizle konu mali mevzuat olduğuna göre bu konuyla ilgili birkaç hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Amerikan Başkanlarından John Calvin Coolidge demiş ki, ‘Hiçbir şey devletin parasını harcamaktan kolay değildir’. Biz bunun böyle olduğunu yani devletin parasını yerindelik, performans, şeffaflık gibi unsurlara riayet etmeden harcadığı için birçok ekonomik  krizi yaşayarak gördük (Yüksek enflasyon, işsizlik, ekonomik olarak küçülme vs.). Bu yaşamış olduğumuz deneyimlerden yola çıkarak toplumsal talepleri, kaliteli ve hızlı bir şekilde karşılama, yine aynı şekilde kamu hizmetlerini zamanında ve dengeli bir şekilde vatandaşlara ulaştırabilme günümüz devletlerinin olduğu gibi bizim de en öncelikli görevlerimiz arasındadır.

     Ülkemizde de bunun ilk adımlarından biri 5018 sayılı Kanununun yürürlüğe konulmasıdır. 5018 sayılı Kanun ile bütün mali sistemimiz değişmiş, birçok kanun ve yönetmelik yürürlüğe girmiştir. Amacımız; toplumumuzun taleplerine duyarlı katılımcılığa önem veren, hedef ve önceliklerimizi netleştirmiş şeffaf, daha küçük ancak daha etkin bir kamu mali yönetimidir. Bizim de naçizane hedefimiz Bakanlığımızda daha etkin bir mali yönetimin hayata geçirilmesidir.  Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmış olduğumuz seminerler, vermiş olduğumuz görüşlerle buna katkı sunmaya çalışıyoruz. Fakat şunun da bilinmesini istiyorum: Bizim burada göstermiş olduğumuz çabalar ancak bu seminerlere katılan arkadaşların kendi illerinde gösterecekleri çabalarla bütünleşirse bir anlam ifade eder.” sözlerine yer verdi.

     Cunda Uygulama Oteli Sorumlusu Sayın Abdülaziz YÜK’ün Cunda Uygulama Oteli ve Ayvalık’ı tanıtım konuşması ile sona erdi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mali Mevzuat ve Uygulamaları” semineri 31 Temmuz 2015 Cuma günü sona erecektir.

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.