BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meb Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin Bandırma’da Eğitim Camiası İle Buluştu

        Bandırma Ticaret Odası Konferans Salonu’nda geçtiğimiz hafta Saat 14.30’da gerçekleştirilen “Bandırma İlçe Eğitim Yöneticileri Toplantısı” na, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Doç.Dr.Yusuf TEKİN, MEB Müşaviri Ercan DEMİRCİ, MEB Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEL, Balıkesir Milletvekili Sema KIRCI, Bandırma Kaymakamı Tuncay SONEL, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
Meb Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin Bandırma’da Eğitim Camiası İle Buluştu

    Toplantı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

     Bandırma Kaymakamı Tuncay SONEL yaptığı konuşmalarında, Bandırma’nın Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olduğunu dile getirerek, “Bandırma ailesi olarak Sayın Müsteşarımıza ve misafirlerimize hoş geldiniz.” sözlerine yer verdi. 

BALIKESİR’İ VE ÖZELİNDE BANDIRMA’YI EĞİTİMDEKİ ÖNCELİKLERİ İÇERİSİNDE HEP İLK SIRADA GÖRDÜK

     MEB Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEL konuşmalarında “Balıkesir’i ve Balıkesir özelinde Bandırma’yı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi içerisinde yatırımları ve eğitimdeki öncelikleri içerisinde hep ilk sırada gördük ve güzel geri dönütler aldık. Bu vesile ile toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi. 

DEVLETİMİZİN TÜM ÇABALARINI ANLAMLI KILAN ESAS UNSUR SİZLERSİNİZ 

       Balıkesir Milletvekili Sema KIRCI konuşmalarında, “Balıkesir Türkiye için önemli bir il. Bakanlığımızın bizlere desteğini daha yakından hissettik bugün. Ankara’daki Milli Eğitim Bakanlığımızla beraber Balıkesir’deki il ve ilçelerimizin neye ihtiyacı varsa bu konuların takipçisi olacağız.” dedi. Ayrıca, “Bugün eğitime ciddi bir bütçe ayırıyoruz. Okullar yapıyoruz, akıllı tahtalarla, FATİH Projesiyle teknolojiyle tanıştırıyoruz çocuklarımızı. Ama burada kıymetli hocalarıma çok önemli bir görev düşüyor. Değerleri olan, vicdanı olan bireyler yetiştirmek size bağlı. Burada devletimizin tüm çabalarını anlamlı kılan esas unsur sizlersiniz. Onlara vatan sevgisini, bayrak sevgisini, memleket sevgisini sizler aşılayacaksınız. Sizler sayesinde değerlerine bağlı bireyler yetişecek. Bu yüzden hepinizin ellerinden sevgi ve hürmetle öpüyorum.” sözlerine yer verdi.

İL İL DOLAŞARAK ÖĞRETMENLERİMİZİ DİNLİYORUZ

        Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Doç. Dr. Yusuf TEKİN, kısa bir selamlama konuşmasının ardından 2013 yılından bu güne Milli Eğitim Müsteşarı görevinde bulunduğunu il il dolaşarak değerlendirme toplantıları yaptıklarını, eğitim ve öğretim faaliyetleri ile ilgili öğretmenlerimizi dinlediklerini dile getirdi. “Kendi çocuklarımızın gelecekleri ile ne kadar ilgileniyorsak, bize emanet edilen bu çocukların gelecekleri ile de o kadar ilgilenmemiz gerekiyor. Kendi çocuklarımız için reva görmediğimiz bir şeyi başkasının çocuğuna da reva görmememiz gerekiyor.” dedi.

      Milli Eğitim Bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi vermesinin ardından sözü öğretmenlere bıraktı. Öğretmenlerin MEB ile ilgili sorularına açıklık ve samimiyetle cevap vererek hiç bir soruyu geri çevirmedi. 

MEB MÜSTEŞARI SAYIN DOÇ.DR.YUSUF TEKİN’DEN ENERJİSA BANDIRMA FEN LİSESİ’NE ZİYARET

       “Bandırma İlçe Eğitim Yöneticileri Toplantısı” nın ardından Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Doç.Dr.Yusuf TEKİN, MEB Müşaviri Ercan DEMİRCİ, MEB Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEL, Balıkesir Milletvekili Sema KIRCI, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ ile birlikte Enerjisa Bandırma Fen Lisesi’ne bir ziyarette bulundu ve öğretmenlerle bir süre sohbet ederek sorularını samimi bir şekilde cevaplandırdı. Öğrencilerle ve özellikle görme engelli öğrenci ile görüştü ve öğrencileri gelecekte iyi yerlerde görmek istediğini dile getirdi.

        Öğretmen ve öğrencilerle fotoğraf çekiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Doç.Dr.Yusuf TEKİN’in Balıkesir ziyareti sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.