BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mektup Yazma Yarışması Türkiye Birincisinden İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’e Ziyaret

     Dünya Posta Birliği (UPU) tarafından, gençlerin yazı yazma ve düşüncelerini açıkça ifade etme yeteneğini geliştirmek, mektup yazma zevkini teşvik etmek ve UPU nun temel görevlerinden biri olan uluslararası dostluk bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen 45.Uluslararası Gençler İçin “45 Yaşındaki Kendinize Bir Mektup Yazın” konulu mektup yazma yarışmasında Türkiye Birincisi olan Susurluk Mehmetçik Ortaokulu 8/H sınıfı öğrencisi Elif Ersöz, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’i makamında ziyaret etti.
Mektup Yazma Yarışması Türkiye Birincisinden İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’e Ziyaret

    Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güngör, Susurluk Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Tahir Zanbak, Türkçe Öğretmeni Nihan Erdem ile birlikte 45.Uluslararası Gençler İçin Mektup Yazma Yarışması’nda “Kırk Beş Yaşım” adlı mektubuyla Türkiye Birincisi olan Susurluk Mehmetçik Ortaokulu 8/H sınıfı öğrencisi Elif Ersöz katıldı.

   Susurluk Mehmetçik Ortaokulu müdürü Susurluk Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Tahir Zanbak, okulun eğitim öğretim durumu ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki çalışmaları, Türkçe Öğretmeni Nihan Erdem de öğrencinin mektup yazma süreci ve başarısı hakkında bilgi verdi. Ardından İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Hüseyin Aşık, öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, 45.Uluslararası Gençler İçin Mektup Yazma Yarışması’nda Türkiye Birincisi olan öğrencimizle tanışarak bir süre sohbetin ardından, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizden olan mektubu böylesine büyük bir başarıyla yazarak Türkiye birincisi olması dolayısıyla öğrencimiz Elif Ersöz’ü tebrik etti.

      Okullarımızdaki sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin öğrencilerimizin öz güvenini geliştirmede önemli rolü olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, “Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, hem okulunu hem ilimizi en iyi şekilde temsil  ederek bizi oldukça gururlandıran öğrencimizin başta ailesi olmak üzere okul idaresi ile öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarınızın artarak devam etmesini diliyorum.” sözlerine yer verdi.

“KIRK BEŞ YAŞIM” ADLI MEKTUBUYLA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

     Türkiye’nin 1983 yılından bu yana katıldığı ve bu yılki konusu “45 Yaşındaki Kendine Mektup Yaz”  olan “45. Uluslararası Gençler İçin Mektup Yazma Yarışması”nda ülkemizi temsil edecek olan mektubun belirlendiği Türkiye Finallerine katılan 4500 mektuptan şartnameye uyan ve değerlendirmeye tabi tutulan 3184 mektup arasından “Kırk Beş Yaşım” adlı mektubuyla birinci olan Susurluk Mehmetçik Ortaokulu 8/H sınıfı öğrencisi Elif Ersöz, diğer ülke mektuplarıyla yarışacaktır.

       Dünya Posta Birliği (UPU) tarafından düzenlenen 45.Uluslararası Gençler İçin “45 Yaşındaki Kendinize Bir Mektup Yazın” konulu mektup yazma yarışmasında Türkiye Birincisi olan Susurluk Mehmetçik Ortaokulu 8/H sınıfı öğrencisi Elif Ersöz, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz tarafından ödüllendirildi.

       Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

14-04-2016  14-04-2016

14-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.