BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesem Müdürleri Ayvalık’ta Toplandı

    Balıkesir ilinin tüm Mesleki Eğitim Merkezleri ile Mesleki Eğitim Uygulaması yapan okul ve kurum müdürleri, Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş başkanlığında Ayvalık ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde Cunda Uygulama Otelinde toplanarak 2015-2016 yılını değerlendirdiler.  
Mesem Müdürleri Ayvalık’ta Toplandı

     Mesleki Eğitim Merkezleri arasında uygulama birliği sağlanması açısından çeşitli mevzuat konularının ele alındığı toplantıda ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca yazılan web tabanlı e-mesem programı da incelendi.

AYVALIK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ VE BANDIRMA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TÜRKİYE’DEKİ 14 PİLOT OKULDAN İKİSİ OLDU

     İşlemlerin e-mesem üzerinden yürütülerek görülen aksaklıkların bakanlık bilişim uzmanlarınca giderilmesi için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce belirlenen Türkiye’deki 14 pilot okuldan ikisi Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi ve Bandırma Mesleki Eğitim Merkezinin olduğuna dikkat çekilerek e-mesem programının yazılmaya başladığı günden günümüze kadar gelişimi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

     Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar tarafından e-mesem’e öğrenci kayıtları, sınav açma işlemleri, sınav tarihlerinin işlenmesi, sınava giriş belgelerinin sistem üzerinden alınması, kalfalık, ustalık, usta öğreticilik belgelerinin sistem üzerinde yazdırılması konularında sunum gerçekleştirildi.

    Toplantı başarılı bir eğitim öğretim yılı dilek ve temennileriyle son buldu.

 

23-09-2016  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.