BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROGRAMI VE MEVZUAT ÇALIŞTAYI AYVALIK İLÇEMİZDE BAŞLADI

"Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayı" Ayvalık Cunda Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde başladı.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROGRAMI VE MEVZUAT ÇALIŞTAYI AYVALIK İLÇEMİZDE BAŞLADI

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF arasında imzalanan çalışma programı doğrultusunda 81 ilden 186 katılımcı ile "Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayı" Ayvalık Cunda Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde başladı.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Abdülaziz YÜK, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali TATLI, UNICEF Temsilcisi Sayın Melih AKIN ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER'in açılış konuşmaları ile başlayan ve Mesleki eğitim merkezi programı ile e-MESEM uygulamalarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların gerçekleştirileceği çalıştayda; 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Önceki Öğrenmelerin Tanınması ve Denklik Yönergesi gibi mevzuatlar kapsamında ne gibi revizeler ve uygulama değişiklikleri yapılacağına dair çalışmalar gerçekleştirilecek ve raporlanacak.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER, mesleki eğitimin kalkınmada en önemli unsurlardan biri olan yerli ve millî üretimin esası olduğunu ifade etti. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak kaliteli ve ihtiyaca yönelik eğitim sisteminin oluşturulmasına ve böylelikle ülkenin üretim gücüne güç katacak nitelikli personel teminini sağlamaya yönelik çalışmaları sürdürmekte olduklarını sözlerine ekledi.

21 Mart 2022 tarihinde başlayan ve 5 gün sürecek çalıştayın açılışına Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali TATLI, İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, UNICEF Temsilcisi Sayın Melih AKIN' ın katılımıyla gerçekleşti.

21-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-202221-03-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.