BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitime Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitim Desteği

           Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 01 Haziran 2015 Pazartesi günü 150.000 TL değerinde okullarımızın öğrenci sıraları, masaları, sandalyeleri, bilgisayarlar gibi donatım ihtiyaçlarıyla ilgili protokol imzalandı. Ayrıca İlimiz Karesi ve Altıeylül ilçelerinde bulunan spor salonlarımız yaz tatili süresince çocuklarımızın kullanımına sunulacak ve bu salonların temizlik ve güvenlik işleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. 
Milli Eğitime Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitim Desteği

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA EĞİTİM CAMİASI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

   İlk olarak  konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip UĞUR ile birlikte okullarımızın donatım ihtiyaçlarıyla ilgili protokol imzalayacağız. Sayın Başkanımızın bu güne kadar özellikle okul bahçelerimiz ve dez avantajlı okullarımızın park ve bahçelerinin düzenlenmesiyle ilgili bize çok fazla katkıda bulunuyorlar. Okul donatımlarıyla ilgili özellikle öğrenci sıraları, masaları, sandalyeleri, bilgisayarlar noktasında ilgi birçok ihtiyacımız Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından karşılanıyor. Kendilerine huzurlarınızda Milli Eğitim camiası adına teşekkürlerimi arz ediyorum.

  Bunların dışında dez avantajlı gruplarla ilgili başkanımızın 26 okulda özellikle temel eğitim okullarında, köy okullarında bizlere katkıları oldu. Bunun dışında başkanımızın sağladığı destekle Çanakkale’ye öğrencilerimiz geziye gönderildi. Yine Ortak Sınavlar (TEOG), YGS ve LYS’ye hazırlık adına yaklaşık 7 bin öğrencimize doküman desteğinde bulunuldu. Bütün bu hizmetlerden dolayı Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

MİLLİ EĞİTİMİN TALEPLERİNİ HER ZAMAN KARŞILAMAYA HAZIRIZ

    Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip UĞUR, “Çocuklarımız ve gençlerimiz ülkemizin geleceği. Bizlerin geleceği. Hükümetimiz en büyük payı Milli Eğitime ayırıyor çocuklarımızın iyi yetişmesi için. Bizler de Büyükşehir olarak Milli Eğitim’in her zaman yanındayız. Destek oluyoruz. Biraz önce Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ’in de ifade etmiş olduğu gibi zaman zaman Milli Eğitim’den gelen talepleri her zaman karşılıyoruz. Engelliler ile ilgili, TEOG Sınavlarındaki kitapçıkların basılması, okulların oyun parkları ve temizliği ile ilgili her zaman talepleri yerine getiriyoruz. Milli Eğitimin taleplerini her zaman karşılamaya hazırız. Kapımız her zaman gençlere açık. Bugün de Milli Eğitim ve Büyükşehir arasında yeni bir protokol imzalıyoruz. Yeni dönemde uygulanacak olan bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

BALIKESİR’ İMİZ  ALTIN ÇAĞINI YAKALADI

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, ayrıca teşekkürlerini belirttiği konuşmalarında,    “2015 yılı itibariyle Devlet Yatırım Programı ve İl Yatırım Programı kapsamında Balıkesir’imiz yaklaşık 35 okula kavuşacaktır. Geçen yıllara baktığımızda bu güne kadar en fazla yatırımın bu yıl içinde yapıldığını görmekteyiz. Balıkesir’imiz bir anlamda altın çağını yakaladı. Özellikle Sayın Başkanımıza Eğitim Yatırımlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

    Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 150.000 TL değerinde okullarımızın öğrenci sıraları, masaları, sandalyeleri, bilgisayarlar gibi donatım ihtiyaçlarıyla ilgili protokol imzalandı.

 

  

  

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.