BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle Best A.Ş. Arasında Mesleki İş Birliği Protokolü İmzalandı

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BEST A.Ş. AR-GE Merkezi arasında, “Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Ar-Ge Çalışmaları Yapılmasına Yönelik Farkındalık Oluşturma Projesi” protokolü imzalandı.  
Müdürlüğümüz İle Best A.Ş. Arasında Mesleki İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün ilimizdeki Ar-Ge merkezleriyle iş birliğinin sağlanması, Ar-Ge merkezleri şirketinin uygun gördüğü mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine açılması doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BEST A.Ş. arasında protokol imzalanması sonucuna varıldı.

   Balıkesir İlinde mesleki ve teknik eğitim okullarının, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinmelerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün “Okul-Sanayi İş Birliği Balıkesir Modeli” ile en üst düzeyde sağlanması amacıyla gerçekleştirilen “Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Ar-Ge Çalışmaları Yapılmasına Yönelik Farkındalık Oluşturma Projesi” protokolü imza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, BEST A.Ş. Fabrika Müdürü Sadettin Eker, BEST A.Ş. Ar-Ge Müdürü Ahmet Kerem Köseoğlu ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

     Protokol imza töreni öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Ülke olarak 2023 yılında ekonomi anlamında dünyada ilk 10 ülke arasında yer almayı hedeflemekte olduğumuzu ve her yıl da bir milyon iş gücünü istihdama kattığımızı belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Böylesine büyük bir istihdama sahip olan ülkemizde elbette eğitim özellikle mesleki eğitim önem arz etmekte. Bu eğitimin de kaliteli ve nitelikli bir eğitim olması mühim. Ülkemizde mesleki ve teknik Anadolu liselerinin sayılarında bir artış söz konusu. Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin niteliklerinin güçlendirilmesi anlamında imzalayacağımız bu protokolle öğrencilerimiz hem Ar-Ge faaliyetlerini hem de kaliteli eğitimin nasıl yürütüldüğünü BEST A.Ş. de görmüş olacaklar.” dedi.

MESLEĞİNİZİ SEVERSENİZ BİR ANLAM İFADE EDER

     Sevilerek yapılan mesleğin önemini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Doğru meslek seçimi çok önemli. Asıl önemli olan severek yapmak. Seçtiğimiz mesleğimizi sevmemiz lazım. Yapacağınız mesleği rüyalarınızda görecek kadar çok severseniz size bir anlam ifade eder. İnşallah bu gençlerimiz mesleğini severek yapacaklar. Balıkesir için, öğrencilerimiz için imzalayacağımız bu protokol büyük bir şans. BEST A.Ş. yönetimine teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

TÜRKİYE’DEKİ ÜRETİCİLER ARASINDA EN YÜKSEK KAPASİTEYE SAHİP KURULUŞUZ

     BEST A.Ş. Fabrika Müdürü Sadettin Eker sözlerine kendisini tanıtarak başladı. “Görev yaptığım son 11 yılda firmamız büyük yatırımlarla oldukça büyük bir firma haline gelmiştir. 340 civarında toplu çalışan sayısından bugün 1.100 çalışan sayısına ulaştık. 3500 Megawatt yıllık üretimimizden bugün 40.000 Megawatta ulaştık. Şu an sektörümüzde Türkiye’deki üreticiler arasında en yüksek kapasiteye sahip kuruluşuz. Bu kolay ve çabuk olan bir mevzu değil. Bu tamamen bilgi birikimine, araştırmaya, yenilikleri bulmaya ve kullanmaya bağlı olan bir şey.” dedi.

SEKTÖRDE AR-GE MERKEZİ UNVANINI ALAN İLK FİRMAYIZ

      Ar-Ge merkezi faaliyetleri hakkında da bilgi veren Sadettin Eker, “Ar-Ge merkezi olarak 7. senemizdeyiz. Sektörde Ar-Ge merkezi unvanını alan ilk firmayız. Ar-Ge ile devletimizin de verdiği destekle TÜBİTAK bünyesinde bilhassa ve üniversitelerle yapılan projelerle ne kadar ileri adım atacağımızı anladık. Bu seneler zarfında iş gücünü sağlarken eleman bulmakta sıkıntı yaşadık ancak sayısal olarak değil nitelikli eleman bulmakta sıkıntılar yaşadığımızı söylemeliyim.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖSTERECEĞİ İLGİ, ALAKA VE MERAK ÇOK ÖNEMLİ

     Öğrencinin ilgi ve görgüsünü artırması açısından bu iş birliğinin önemli olduğunu belirten Sadettin Eker, “Bizim tarafımızdan  önemi ise elemanımız daha nitelikli olacak. Konu teknolojik. Öğrencilerimizin bizlere daha hazır gelebilmeleri için bu konuda destek vermeye hazır olduğumuzu beyan ettik. Şu an 100 civarında öğrencimiz bize staja geliyor zaten. İş birliğimize dört okulla başlıyoruz. Burada atacağımız adımla biz Ar-Ge merkezi olarak bilgi aktarımı halinde olacağız. Bütün bunları yapabilmemiz için öğrencilerimizin göstereceği ilgi alaka merak çok önemli. Gerçekçi adımlar atmak istiyoruz. Teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi. 

     Hayırlı olması dileklerinin ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BEST A.Ş. AR-GE Merkezi arasında, “Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Ar-Ge Çalışmaları Yapılmasına Yönelik Farkındalık Oluşturma Projesi” protokolü imzalandı.

23-03-2017  23-03-2017

23-03-2017  23-03-2017

23-03-2017  23-03-2017

23-03-2017  23-03-2017

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.