BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Personeli İftar Yemeğinde Buluştu

        Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafındanBalıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile ailelerine yönelik 09 Temmuz 2015 tarihinde Yeni Öğretmenevi’nde geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirildi.      
Müdürlüğümüz Personeli İftar Yemeğinde Buluştu

 Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenleneniftar yemeğine İl Milli Eğitim MüdürümüzYusuf CENGİZ, Maarif Müfettişleri Başkanı ve yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile aileleri katıldı.   İL MİLLİ EĞİTİM AİLESİ OLARAK ÇOK ÇALIŞIYORUZ          Tasavvuf müziğinin ardından gerçekleştirilen iftar yemeğindebir konuşma yapan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, “Ramazan ayı rahmet ve mağfiret ayı.  Ramazan ayı, huzur, sakinlik ve mutluluk ayı. Ramazan, kalplerin ve gönüllerin sevinçle dolduğu manevi olarak ruhların yükseldiği ay. İslam alimi Elmalılı Hamdi Yazır Ramazan ayını "Yaz sonunda, yeryüzünü tozdan temizleyen yağmur" olarak tanımlamaktadır. Ramazan ayı ilimizde son derece güzel geçiyor. Bizler de milli eğitim ailesi olaraksizlerle iftarda bir araya gelelim istedik.           Eğitim ailesi olarak yaklaşık 200 personelle birlikte çalışıyoruz. Gerçekten çok çalışıyoruz. Personelimiz zaman zaman fazla mesai harcıyorlar. Personelimizin değerli ailelerinden haklarınızı helal etmelerini istiyorum.             Milli eğitim olarak 20 ilçede bin 50 kurumda hizmet veriyoruz. Koordinasyon merkezi olarak görev yapıyoruz. Amacımız çocuklarımıza hizmet etmek. Onları topluma ve millete en faydalı,en güzel şekilde yetiştirmek.              Özellikle ifade emek istiyorum ki 2014-2015 yıllarında milli eğitim yatırımları konusunda çok mesafe kaydederek 46 yeni okul yapıyoruz. Başarının artırılması en büyük hedefimiz. Son ortak sınavlarda (TEOG) ilimizin başarısını beş puan daha artırdık. Bundan sonra da başarımızın daha da artmasını diliyorum. Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı en güzel şekilde idrak etmenizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.            Düzenlenen iftar yemeği Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve ailelerinin bir araya gelmekten duyduğu büyük memnuniyet ile sona erdi.

 

 

 

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.