BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve İŞKUR Arasında “Toplum Yararına” Programı Protokolü İmzalandı

        İlimizde gelir düzeyi düşük ve günlük geçim ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken işsiz bireylerin istihdama kazandırılması, aile yapılarının desteklenmesi, bir yandan hizmet verirken diğer yandan da hizmet almalarını sağlayabilmek amacıyla 2015-2016 Yılı Toplum Yararına Programı, “Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarım ve Temizlik” projesi kapsamında yapılacak olan protokol, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ ile İŞKUR Müdürü Nazım BALCI arasında 02.10.2015 Cuma günü saat 11.30’da Yeni Öğretmenevi’ nde imzalandı.  
Müdürlüğümüz ve İŞKUR Arasında “Toplum Yararına” Programı Protokolü İmzalandı

430 KİŞİLİK PERSONEL ALIMINA BAŞVURULAR 2 EKİM 2015’TE BAŞLIYOR

      İŞKUR Müdürü Nazım BALCI, Haziran ayında başlatılan “Toplum Yararına” programlar kapsamında ve İŞKUR’un ayırdığı bütçe hakkında bilgi verdi. Ardından sözlerine, 430 kişilik personel alımına başvuru yapacak personelin Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, dul ve yetim aylığı almamak, öğrenci olmamak( Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri hariç) şartlarının aranacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE DE YAKLAŞIK 8 AY İSTİHDAMA DEVAM EDİLECEK

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, “Geçen yıl 200 civarında işsiz olan kişilere yönelik bir program gerçekleştirilmişti. Bu yıl da Sayın Müdürümüzün de belirttiği üzere 65 kişi istihdam edildi. Buna ek olarak bu yıl 430 kişi daha 2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde de yaklaşık 8 ay istihdama devam edilecek Bu nedenle bu güzel çalışmadan dolayı hepinizin huzurunda Sayın Valimize ve İŞKUR Müdürümüze özellikle teşekkür ediyorum. Bu konuda okullarda istihdam edilmesi personel konusunda çok fazla personel ihtiyacımız var. Yardımcı hizmetli konusunda sıkıntılar çok yaşıyoruz. Okullarımız büyük kurumlar. Her okulumuza bir - iki hizmetli yeterli olmuyor. Bu konuda İŞKUR’un büyük hizmetleri oluyor. 450-500 kişiyle bize katkıda bulunuyorlar. 20 İlçemizde gelir seviyesi düşük kişiler istihdam edilecektir. Teşekkür ediyorum.” sözlerinin ardından protokol imza töreni gerçekleştirildi.

“EĞİTİM KURUMLARININ BAKIM, ONARIM VE TEMİZLİK” PROJESİ 20 İLÇEDE 366 OKULDA UYGULANACAK

      “Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarım ve Temizlik” projesi 21.10.2015 Çarşamba günü başlayacak olup 15.06.2016 Çarşamba günü sona erecektir. Başvurular 02 Ekim 2015 tarihinde değerlendirilecek olup çalışmaya hak kazanan kişiler 21 Ekim 2015 tarihinde iş başı yapacaklar.

       “Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarım ve Temizlik” projesi 20 ilçede 366 okulda proje uygulanacaktır.

       Müracaatlar İŞKUR’a yapılacak olup alımlar listeleme yöntemine göre olacaktır.“Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarım ve Temizlik” projesi kapsamında 430 kişiye iş verilecek ve 7 ay 29 gün sigortalı olarak istihdam edilecektir.

 

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.