BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Altıeylül Mimar Sinan MTAL İle Kitap Okudu

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, okul ziyareti kapsamında Altıeylül Mimar Sinan MTAL’de incelemelerde bulunarak kitap okuma saatine konuk oldu.
Müdürümüz Altıeylül Mimar Sinan MTAL İle Kitap Okudu

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın, Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretine, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe ile Fahri Acar ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sami Akoğlan da eşlik etti.

     Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde okulun sınıfları ile atölyelerini gezen Müdürümüz, burada okul müdürü Ömer Temiz ve bölüm şefi öğretmenlerden okulda yürütülen eğitim faaliyetleri,  sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ve projeler hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin sınıflarında, atölye ve laboratuvardaki derslerine de katılarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

EN İYİ DOST, EN İYİ ARKADAŞ KİTAPLARDIR

     Balıkesir’de BENGİ projesi kapsamında, okul yönetimlerince yapılan programa göre öğrencilere, haftada 2 gün 20 dakika okuma etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Böylece öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları sağlanarak, bireysel olarak her öğrencinin okuma kültürü ve alışkanlığı kazanmaları hedeflenmektedir.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, kitap okuma kültürü ile edinilen bilginin öğrencilerimizi hayata hazırlayacağı ilkesinden hareketle Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlatılan okuma saati etkinliğine katılarak öğrencilerle kitap okudu.  Ardından öğrencilere hitap eden Müdürümüz, kendimizi geliştirmek için okumamız gerektiğini en iyi dostun, en iyi arkadaşın kitaplar olduğunu vurguladı. Mesleki eğitimi çok önemsediklerini belirterek kendilerini vasıflı birer eleman olarak yetiştirmelerini istedi. Ülkemizin başarılı bir avukat, başarılı bir doktor, başarılı bir mühendis kadar, başarılı ve donanımlı marangoza, tornacıya, elektrikçiye de ihtiyacı olduğunu ifade etti.

 

 07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.