BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Yusuf CENGİZ Erasmus + KA2 Projesi Kapsamında İtalya’da

       Erasmus Plus Programı KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortağı olduğu ve Avrupa genelinden farklı ülkelerden (Polonya, Portekiz, Romanya, İtalya, İspanya, Türkiye) 8 proje ortağının bulunduğu “Love Power of Nature (Doğanın Sevgi Gücü)” projesinin ikinci proje toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Ar-Ge Birimi Proje Koordinatörü Yılmaz Ragıp DÜLKER ve İş Güvenliği Uzmanı Murat ÜLKEN’in de katılımıyla 09-13 Eylül 2015 tarihleri arasında proje hareketliliğinde İtalya’nın Verona kentinde gerçekleştirildi.  
Müdürümüz Yusuf CENGİZ Erasmus + KA2 Projesi Kapsamında İtalya’da

“LOVE POWER OF NATURE (DOĞANIN SEVGİ GÜCÜ)” PROJESİ

           İtalya’da gerçekleşen toplantıda:

-          Rehabilitasyon Modelinin sunumu

-          E-öğrenme ile web sitesinin kurulumu

-          Doğada öğrenme ve rehabilitasyon uygulamaları

-          Günlük bakım merkezinde engellilere yönelik çalışmalar

gibi başlıklarda çalışmalara yer verildi.

DOĞADA REHABİLİTASYON MODELİNİN MESLEK ELEMANLARINA VE REHBER ÖĞRETMENLERE ÖĞRETİLEREK YAYGINLAŞTIRILMASI HEDEFLENMEKTEDİR

        Doğadaki canlılar ile özel eğitime ihtiyaç duyan bireyler arasında sevgi bağı oluşturmayı amaçlayan proje ile sadece hayvanları değil tüm doğayı kapsayan bütünsel bir yaklaşımdan yola çıkılarak özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin özgüven duygularında ve bağımsız hareketlerinde artış sağlanması; doğada rehabilitasyon modelinin meslek elemanlarına ve rehber öğretmenlere öğretilerek yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

PROJE İLE HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIN DOĞA YOLUYLA SOSYAL YAŞAMA ENTEGRASYONUNU AMAÇLANMAKTADIR

       Hafif düzeyde zihinsel engelli çocukların doğa yoluyla sosyal yaşama entegrasyonunu amaçlayan projede rehabilitasyon eğitimi modelinin Avrupa’ya transferi gerçekleştirilmiş olacak. Proje kapsamında hafif düzeyde zihinsel engelli çocuklar, hafif düzeyde zihinsel engelli çocukların aileleri, rehber öğretmenler, sosyologlar ve psikolojik aile danışmanları yer alacak.

PROJENİN SONRAKİ HAREKETLİLİKLERİ PORTEKİZ VE İSPANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

           Avrupa genelinden farklı ülkelerden (Polonya, Portekiz, Romanya, İtalya, İspanya, Türkiye) 8 proje ortağının bulunduğu “Love Power of Nature (Doğanın Sevgi Gücü)” projesi ile 2 yıl boyunca eğitici eğitmenleri düzenlenerek 32 eğitmen yetiştirilmesi planlanıyor. Yetiştirilen eğitmenlerin her birinin 5 kişiyi daha eğitmesi öngörülerek Avrupa genelinde 160 kişilik eğitmen platformu oluşturulması hedefleniyor. 

           Projenin sonraki hareketlilikleri Portekiz ve İspanya’da gerçekleştirilecek.

 

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.