BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden "0-18 Aile Eğitimi" Kursu´na Ziyaret

       Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ilimizde açılan“0-18 Aile Eğitimi Uygulayıcı Öğretmen Yetiştirme Kursu” İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, tarafından ziyaret edildi. Ziyarete İl Milli Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Fahri Acar, Altıeylül  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay da eşik etti.   
Müdürümüzden

       Karesi ve Altıeylül ilçemizden 63 öğretmenin katıldığı “0-18 Aile Eğitimi Uygulayıcı Öğretmen Yetiştirme Kursu” 31 Ağustos - 11 Eylül 2015 tarihleri arasında İlimiz Altıeylül ilçesi Yeni Öğretmenevi’nde  gerçekleştirilecektir.

“0-18 AİLE EĞİTİMİ” İLE İLİMİZDEKİ BAŞARIYI YÜKSELTMEYE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

       İl Milli Eğitim Müdürü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Fahri ACAR, seminere katılan öğretmenlere başarı dileklerini belirterek “0-18 Aile Eğitimi” programlarını çok önemsiyoruz. Sizin gibi uygulayıcı arkadaşlarımızla ilimizdeki aile eğitimi çalışmalarına bir sinerji kazandırmak, dolayısıyla ilimizdeki başarıyı yükseltmeye katkı sağlamak istiyoruz. Katılımınız için çok teşekkür ediyorum. ” sözlerine yer verdi.

“0-18 AİLE EĞİTİMİ” İLE VELİLER ÇOCUKLARINI ÇOK YAKINDAN TANIMA FIRSATI ELDE ETTİLER

        İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, katılan tüm öğretmenlere “Hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmalarına, “Özellikle Özel Eğitim ve Rehberlik Biriminden sorumlu Şube Müdürümüz Fahri Acar’ı tebrik ediyorum. Geçen yıl Edremit, Gönen, Bandırma ve Karesi ilçelerinde “0-18 Aile Eğitimi” programlarını kısmen uyguladık. Bu sadece MEB’in bir çalışması değil aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da çok önemsediği bir projedir. Özellikle okul öncesi ve ilkokullarda görevli siz değerli öğretmenlerimizin bu projede yer alması bizi ayrıca sevindiriyor. Geçen yıl katıldığım programlarda aileyle, öğrenciyle, anne, babayla iletişim konusunda çok üst düzeyde bir katılım olduğunu, velilerin yüzlerinin güldüğünü ve onların bu işi çok sevdiğini ayrıca çocuklarını çok yakından tanıma fırsatı elde ettiklerini gördüm. Sizler de bu konuda bizlere yardımcı olacaksınız. Geçen sene ilimizde hiç uygulayıcı öğretmenimiz yokken bu sene 210 tane sizler gibi arkadaşlarımız bu çalışmaya önderlik edeceklerdir.

       Geçen yıl birçok okulda akşamları özellikle 15.00-16.00’dan sonra 5-6 saat süren programlar yapıldı. O velilerin gözlerinin nasıl ışıldadığını, çocuklarını aslında hiç tanımadıklarını, programlar sayesinde öğrenmiş olduklarını gördük. Sizler de ailelerin okula kazandırılması noktasında anne ve babaların çocuklarını tanımasında, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışmalarını gözlemleme de bir aracı konumunda olacaksınız. Sizlerin artan zamanınızda fedakarlık göstererek bu ailelerle, çocuklarla bir arada olmanı istiyoruz. Bu sene yapacağınız çalışmalar ve bu duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Çalışmaların bitiminde özellikle Valilik,  Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Teşkilatı ile iletişim kurarak, bir organizasyonla tanıtımından yanayım. Teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı. 

 

  

  

  

  

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.