BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden, Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İHO’ya Ziyaret

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, "Okuma Etkinliği" kapsamında öğretmen ve öğrencilerle buluştu.
Müdürümüzden, Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İHO’ya Ziyaret

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ile birlikte ziyaret ettiği Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu. Okul müdürü Ali Tanrıkulu’dan okulun eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı.

ÖNEMLİ OLAN DEĞERLERİYLE BÜTÜNLEŞMİŞ NESİLLER YETİŞTİREBİLMEK

     Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle de öğretmenler odasında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, öğretmenlerin toplumun gelişmesi ve ilerlemesinde çok önemli payı olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Sizler bizim için önemlisiniz, değerlisiniz. Çünkü geleceğimiz sizinle şekillenecek. Sizler sayesinde başarıya ulaşmış olacağız. Her şeyi akademik başarıya endekslememeliyiz. Önemli olan iyi, erdemli ve değerleriyle bütünleşmiş nesiller yetiştirebilmek.” dedi.

BENGİ, HİÇBİR AKSAKLIĞA MAHAL VERMEDEN DEVAM EDECEK

     Geçtiğimiz yıl Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan ve Balıkesir’de çok kapsamlı bir eğitim projesi olan BENGİ Projesinin önemine de değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz, bu yıl da hiçbir aksaklığa mahal vermeden aynı hızla BENGİ Projesine devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLERİMİZ, AİLELERİYLE BİRLİKTE OKUMA KÜLTÜRÜNÜ KAZANACAK

     BENGİ Projesinin en önemli ayaklarından olan ve bu yıl da güncellenen öğretim programında da özellikle yer verilen değerler eğitimine; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ile okuma etkinliğine hassasiyetle önem verilmesini isteyen Müdürümüz, “Öğrencilerimize, aileleri ile birlikte olacak şekilde okuma kültürünü kazandırmayı başarabilirsek ne mutlu bize. Okuduklarını anlayan, yorumlayabilen ve bunları yazıya aktarabilen nesiller yetiştirmeye ihtiyacımız var. Okuma, öğrencilerimizde çok şeyi değiştirecek. Kelime hazinelerinin gelişmesinin yanı sıra özgüven sağlayacak. Bunun meyvelerini mutlaka alacağız. Branşınız ne olura olsun değerler eğitimi ile okuyan nesiller yetişme noktasında da elimizden geleni yapalım. Bizlerin iyi bir doktor ve avukat kadar, nitelikli, vasıflı, iyi bir bakkala, şoföre, terziye de ihtiyacımız var. Bu anlamda İmam Hatip Okulları ve Mesleki Teknik Anadolu Liselerimizi de yeniden canlandırarak değerlerini özümsemiş, mesleğinde iyi yetişmiş kaliteli bireyleri topluma kazandırmış olacağız. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman ve her konuda yanınızdayız.” sözlerine yer verdi.

     Öğretmenlerin taleplerini dinleyerek görüş alışverişinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, ardından okuma saati etkinliğine katıldı. Sonrasında öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerden bol bol kitap okumalarını istedi.

     Başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisiyle ziyaret sona erdi.

27-09-2017  27-09-2017

27-09-2017  27-09-2017

27-09-2017  27-09-2017

27-09-2017  27-09-2017

27-09-2017  27-09-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.