BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden Çanakkale Zaferi’nin 100.Yılı Mesajı

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 100. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 Müdürümüzden Çanakkale Zaferi’nin 100.Yılı Mesajı

          Kuvvet ve silah bakımından çok üstün olan düşman kuvvetlerine karşın eşsiz bir savunma yapan Anadolu’nun  kahraman halkı vatan müdafaasını her şeyin üstünde tutmuş hem azmiyle hem de kendisini sevk ve idare eden örnek komutanlarıyla ismini tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

           Mübarek şehitlerimizin kanları ile yazılmış, Türk harp tarihinin en müstesna zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını kutluyorum.

          Ülkemizin bağımsızlığı için canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, hayatın ötelere endekslendiği mübarek mekan Çanakkale’de ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, kıyafetleriyle öylece  “Kefensiz, mezar taşı bile olmadan” ama görevini yapmış olmanın huzuru içinde yatan kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.