BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” na Ziyaret

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi, Karesi Karahallılar Anadolu Lisesi, Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Müdürümüzden “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” na Ziyaret

“DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI”NA YOĞUN TALEP

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY ile birlikte ilk olarak Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.  “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ile ilgili Okul Müdürü Sabri EREN’den bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ,  daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi. “Çağ nüfusunda yer alan 99.000 öğrenciden 56.000 öğrenci “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” na devam etmektedir. Balıkesir’de okuyan öğrencilerimizin %56’sı bu kurslara devam ediyor. Hedefimiz, % 80’ e ulaşmak. EBA’da ve e-kurs modülünde yer alan soru bankalarını öğrencilerimize doküman desteği olarak ücretsiz dağıtımını sağlayacağız.  Ücretsiz “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” na öğrencilerimizi bekliyoruz. Bu kurslarda görev alarak sizi daha güzel bir geleceğe taşımak için özveriyle çalışan idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, size sunulan bu imkanı sonuna kadar kullanarak daha güzel yarınlara emin adımlarla gitmek için çalışan kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.  Ardından okul kantininde öğrencilerle görüşerek bir süre sohbet etti.

       Daha sonra Karesi Karahallılar Ortaokulu’na geçen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY’ı burada Okul Müdürü Aydın BENLİ ve Müdür Yardımcısı Hilal KORKMAZ karşıladı. “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” sınıflarını gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, idareci ve öğretmenlere teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.

      “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”nı ziyaret kapsamında Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu da ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, öğrencilerimizin bu kurslara yoğun talebinden son derece memnun olduğunu dile getirdi.   “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” hakkında Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ’tan bilgi aldı. Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu idareci ve öğretmenlere çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.

 

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.