BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden Kepsut’taki Okullarımıza Ziyaret

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Bayar ile birlikte Kepsut ilçesindeki okullara bir dizi ziyarette bulundu.
Müdürümüzden Kepsut’taki Okullarımıza Ziyaret

    İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, ilk olarak Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.  Kepsut’taki okulların eğitim öğretim durumu ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş’tan bilgi aldı.

    Ardından Kepsut Kaymakamı Ömer Bilgin’i ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Kepsut’un eğitim ve öğretim durumu hakkında görüş alış verişinde bulundu.

     Daha sonra Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’u ziyaret etti.

   Okul ziyaretleri kapsamında Kepsut Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i, burada Okul Müdürü Şevket Saran karşıladı. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”, EBA kullanımı ve okulun eğitim ve öğretim durumu hakkında okul müdüründen bilgi aldı. Sınıfları da gezerek öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet edip onların istek ve önerilerini dinledi. İdareci ve öğretmenlere teşekkür ederek öğrencilere üstün başarılar diledi.

YENİ BİR OKTAY KOÇMAN ORTAOKULU YAPIYORUZ

   Ardından Oktay Koçman Ortaokulu’na geçen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’i burada Okul Müdürü Orhan Kuru karşıladı. Okulun eğitim öğretim durumu hakkında okul müdüründen bilgi aldı ve öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il ve ilçelerimizle koordineli olarak yaptığımız istişareler neticesinde ve belirlenen talepler doğrultusunda eğitim, öğretim yatırımlarına her geçen yıl yenilerini ekleyerek devam ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ bu bağlamda Oktay Koçman Ortaokulu’nu da yenileyerek yerine 18 derslikli yeni bir okul yapmaya başladıklarını belirtti. Okullarımızın projelerle adını duyurmalarından son derece memnun olduklarını dile getirdi. İdareci ve öğretmenlere çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek öğrencilere üstün başarılar diledi. Ardından yapımına başlanan Oktay Koçman Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

BAŞARILARIYLA ADINI DUYURAN KEÇİDERE İLK VE ORTAOKULU’NA ZİYARET

   Kepsut ilçesi Keçidere Mahallesi Keçidere İlk ve Ortaokulu’na da ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i, burada Okul Müdürü Sadullah İşler karşıladı. Okulu tanıtarak okulun eğitim, öğretim durumu, başarılı ve örnek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sınıfları tek tek gezen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz burada öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ortak sınavlarda (TEOG) gösterdikleri üstün başarılardan dolayı öğrencileri tebrik edip kendileriyle gurur duyduğunu belirtti.

    Öğretmenlerle tek tek tanışarak bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  Keçidere İlk ve Ortaokulu’nun böylesine güzel çalışmaları dolayısıyla son derece memnun olduğunu, bunun da İl başarısının artmasında önemli etkisinin olacağına inandığını belirtti. “Öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için olanca gücümüzle çalışıyoruz. Buradaki başarıda büyük etkisi olan siz çalışkan ve dinamik öğretmenlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.

EĞİTİM CAMİAMIZDAKİ UYUM VE ÖZVERİLİ ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRİYOR

     Biz okullarımızın fiziki ortamlarının iyileştirilmesi için inanın çok çalışıyoruz. Balıkesir olarak çok şanslıyız. İlçelerimizle ihtiyaçlar doğrultusunda koordineli olarak çalışıyoruz. Eğitim camiamızdaki uyum ve özverili çalışma da başarıyı getirmekte. Son 2 yılda yaptığımız yatırım son 10 yılda yapılan yatırımlarla eşit durumda. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması için gayret gösteriyoruz. Balıkesir’in en ön sıralarda yer alması adına çocuklarımızı daha modern, nitelikli, kaliteli ve sağlıklı ortamlarda milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetişmesi için gayret gösteren siz öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

    Keçidere İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i okullarında ağırlamaktan memnun olduklarını dile getirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

 

14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016  14-01-2016

,14-01-2016  14-01-2016

14-01-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.