BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden Tercih Danışma Merkezlerine Ziyaret

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment KUTLU ile birlikte ilimiz Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen Altıeylül Ortaokulu Tercih Danışmanlığı Merkezi ve Plevne Ortaokulu Tercih Danışmanlığı Merkezi’ne 9 Temmuz 2015 Perşembe günü bir ziyarette bulunarak öğrenci ve velilere dönük “Tercih Danışmanlığı” hizmeti hakkında incelemelerde bulundu. 
Müdürümüzden Tercih Danışma Merkezlerine Ziyaret

     2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında 6-16 Temmuz arasında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde “Tercih Danışmanlığı” hizmeti 20 ilçemizdeki 41 farklı merkez okulda, Karesi, Bandırma ile Edremit Rehberlik Araştırma Merkezlerinin koordinatörlüğünde yürütülmektedir.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ALTIEYLÜL ORTAOKULU’NDA

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve beraberindekiler ilk olarak Altıeylül Ortaokulu’na ziyarette bulundu. Burada İl Milli Eğitim Müdürümüzü, Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Şenol YILMAZ, Altıeylül Ortaokulu Müdürü ORHAN Aydın karşıladı. Altıeylül Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Kuva-yi Milliye Ortaokulu, Yıldız 75. Yıl Ortaokulu, Karamanlar Ortaokulu, Ortamandıra Şehit Gürel Alagöz Ortaokulu, Akçakaya Şehit Mehmet Eren Ortaokulu, Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu öğrenci ve velilerine yönelik “Tercih Danışmanlığı” hizmeti yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında Tercih Danışmanları Fatih GÜNDOĞAN, Fatih TOPRAK, Seda Özge ERKUL, Ali Ercan ÜRÜN, Orhan AYDIN, Ülkü ŞAHİN ile bilgi alışverişinde bulunularak öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etti. “Tercih Danışmanlığı” nın önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ORTAK SINAVLARDA BAŞARILIYIZ

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, “Tercih Danışmanlığı” için gelen öğrencilerden puanları ve gitmek istedikleri okulları, velilerden ise bu süreç ile ilgili düşünceleri hakkında bilgi aldı. Balıkesir’deki okulların eğitim öğretimde oldukça başarılı olduklarını dile getirerek öğrencilerin Balıkesir’deki il ve ilçelerindeki okulları tercih etmelerinin yararlı olacağını belirtti. Bu yıl ortak sınavlardaki başarı oranının da bir önceki yıla göre yükseldiğini sözlerine ekledi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PLEVNE ORTAOKULU’NDA

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment KUTLU Altıeylül Ortaokulu’nu ziyaretlerinin ardından Plevne Ortaokulu’nu ziyaret etti.Burada Plevne Ortaokulu’nda Mehmetçik Ortaokulu, General Kemal Ortaokulu, Pamukçu Ortaokulu, Aslıhantepecik Ortaokulu ve Plevne Ortaokulu öğrenci ve velilerine yönelik “Tercih Danışmanlığı” hizmeti yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında Tercih Danışmanları Ali Hikmet YAKAN, Aybike ERCAN, Özge KARAKAYA, Hüseyin BAŞKURT, Yüksel ÖZAKÇA ile bilgi alışverişinde bulunularak öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etti. 

16 TEMMUZDA ORTAK SINAVLAR, 14 TEMMUZDA LYS TERCİHLERİ SONA ERİYOR

           Öğrenci ve velilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, tercih aşamasının öğrencilerimizin hayatındaki en önemli kararlardan biri olduğunu dile getirdi. Ortak Sınavlar tercih süresinin 16 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 12.00’da, LYS tercihlerinin ise 14 Temmuz 2015 Salı günü sona ereceğini belirterek öğrenci ve velilere tercihlerini son günlere bırakmamaları uyarısında bulundu.

ORTAÖĞRETİME TERCİH AŞAMASINDAÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında istedikleri okullarda eğitim öğretim görmeleri umuduyla başarılar dileyerek danışman öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennileri ile okuldan ayrıldı.

      

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.