BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün “19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

       Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarının 96 Yıl önce Samsun’a çıktığı ve Milli mücadelemizin başlangıcının sembolü olan 19 Mayıs 1919 tarihini “Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”, 15-19 Mayıs tarihleri arasında yer alan haftayı da "Gençlik Haftası" olarak coşkuyla kutluyoruz.
 Müdürümüzün “19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

19 MAYIS KAHRAMANLIK DESTANININ BAŞLANGICIDIR

        19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliği ve silah arkadaşlarının desteğinde millet iradesinden alınan Kuva-yi Milliye gücüyle Balıkesir’den, Amasya’dan, Erzurum’dan,  Sivas’tan başlatılan ve bütün Anadolu’ya uzanan yolculuğunun ilk adımı olan milli mücadele hareketi neticesinde binlerce şehit verilerek sıkıntı ve yokluklar içerisinde kazanılan zaferlerin ve bütün dünyaya gücümüzün gösterildiği kahramanlık destanının başlangıcıdır.

       Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğinin somut bir örneği olan ve siz gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını genci ve yaşlısıyla birlik ve dayanışma içinde milletçe coşkuyla kutluyoruz.

GENÇLERİMİZ DOĞRU VE KARARLI ADIMLARLA TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIYACAKTIR.

       Ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin, şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.  Gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği bilinciyle sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

       Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnet anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı gönülden kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                Yusuf CENGİZ

                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.