BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Müdürümüzün

     Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, hayatın her alanında merhametin, sevginin, hoşgörünün, fedakârlığın, özverinin timsali kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Bugün, eğitim, bilim, sanat, siyaset ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren kadınların geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarılarının ve mutluluğunun ilk şartıdır.

     Peygamber Efendimizin “Cennet annelerin ayakların altındadır” sözünün muhatabı kadınlara, layık oldukları değeri, saygıyı göstermek, hayatın her alanına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak,  her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın ve erkek herkesin ortak sorumluluğu olmakla birlikte aynı zamanda kutsi bir görevdir.

       Tüm dünyada, ülkemizde ve eğitim camiamızdaki siz saygıdeğer hanımefendilerin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                            Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                        İl Milli Eğtim Müdürü

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.