BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize “İsrafı Önleme” Konferansı

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, BAUN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş’ın konuşmacı olarak yer aldığı “İsrafı Önleme” konulu konferansa katıldı. 
Öğrencilerimize “İsrafı Önleme” Konferansı

     Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Balıkesir Lisesi Konferans salonunda düzenlenen “İsrafı Önleme” konulu konferansa, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, BAUN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

İNSAN, VARLIKLARIN EN ÜSTÜNÜ VE EN DEĞERLİ OLANIDIR

     Konuşmacı olarak katıldığı “İsrafı Önleme” konulu konferansta İsrafın zararlı ve kaçınılması gereken bir davranış olduğunu vurgulayan BAUN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş, “İnsan özel bir varlık. İnsanı diğer varlıklardan ayıran husus akıl sahibi olmasıdır. Kalp sahibi, sevgi sahibi olmasıdır.” dedi.

     Her bir insan çok değerli olduğuna ve insana ‘Eşref-i Mahlukat’ yani tüm varlıkların en üstünü denildiğine değinen Prof. Dr. Muammer Erbaş,  peygamberlerin, velîlerin, her birinin birer insan olduğunu hatırlattı. “İnsan olmak bir yandan çok büyük bir şeref, bir yandan da çok ağır bir emanet. İnsanların melekleşme özelliği var. Melek gibi insan diyoruz ama insanlar eğitilmezse o insan şeytanlaşabiliyor. Eğitimin telafisi yok, mazereti yok. Çocuklarımıza doğru eğitim vermeli ve onlara her konuda yardımcı olmalıyız.” sözlerine yer verdi.

 

13-04-2017   13-04-2017

 

13-04-2017   13-04-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.