BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” Seminerinde Buluştu

       “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminer 2 Eylül 2015 tarihinde Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda emekli öğretmen Semra FİRENGİZ tarafından gerçekleştirildi.
Öğretmenler “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” Seminerinde Buluştu

       “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet CENGİZ, Mustafa URAS, Turhan DEMİRTAŞ ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Rabiye Kahraman, Mesut SOLAK,  Mustafa FİRENGİZ, Altıeylül ve Karesi ilçelerinden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersleri branşında 195 öğretmenin katıldı.

ÜSLUBUMUZ KUR’AN’IN ÜSLUBU OLMALI

      Semra FİRENGİZ, “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminerinde Kur’an-ı Kerim’in hayatımızdaki yeri ve önemini ayetler ışığında dile getirdi. “Üslubumuz Kur’an’ın üslubu olmalı, yumuşak bir üslupla, sevgiyle ve muhabbetle konuşmalıyız. Başkalarına kızarak söylediğimiz her iddiayı kaybederiz. Kızmadan yumuşak ve sevgi tonuyla konuşmak durumundayız. Güzel konuşmanın ne olduğunu da Kur’an anlatır. Sabırlı olun ahlaklı olun. Dengeli olun. İyi bir dinleyici olun. Peygamberimiz sözün tamamını dinler ve güzelini anlarlar. Planlı ve strateji sahibi olun. Allah Kur’an’a kurban olmayı dünyaya sultan olmaya tercih edenlerden eylesin.” sözlerinin ardından kendisinin yazdığı “Sitem” şiiriyle konuşmalarını tamamladı.

DEĞERLER EĞİTİMİNİN ÖZÜ DE KUR’AN’I ANLAMAK VE HZ. MUHAMMED (SAV)’İN AHLAKINI ÖĞRETMEKTİR.

        “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminere değerli katkılarından dolayı Semra FİRENGİZ hanımefendiye İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Milli Eğitim camiası adına teşekkür plaketi sunumunun ardından yaptığı konuşmalarını “Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu seminer döneminin başında sizlerle birlikte Semra FİRENGİZ hanımefendiyi buluşturmak istedik. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri çok önemli. Öğrencilerimizin sadece akademik bilgilerle değil Kur’an ve Kur’an eğitimiyle yetişmeleri bizler için çok önem arz ediyor. Biliyorsunuz 2 yıldan beri ‘Değerler Eğitimi’ projemiz devam ediyor. Değerler eğitiminin özü de Kur’an’ı anlamak ve bizler ve çocuklarımız için en çok önemsediğimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in ahlakını öğretmektir. Bizlere bu güzel anı yaşattığı için huzurlarınızda Balıkesir için bir değer olan hocamız Semra FİRENGİZ hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Değerli eşleri Mustafa FİRENGİZ hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” sözleriyle tamamlamasının ardından “Kur’an-ı Kerim’deki Değerlerin Hayata Geçirilmesi” konulu seminer sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.