BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Trafik Bilinci Kazandırma Eğitimleri Balıkesir’de Başladı

    Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde ülke genelinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri Balıkesir’de başladı.
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Trafik Bilinci Kazandırma Eğitimleri Balıkesir’de Başladı

    Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulu’nda okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilincinin kazandırılması eğitimlerinin açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

    Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, trafik eğitiminin küçük yaşlarda verilmesinin önemine değinerek “Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilinci Kazandırılması Eğitimi” konusunda bilgi verdi. Projenin ülkemize, eğitimcilerimize, değerli çocuklarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

   Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında imzalanan “Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilinci Kazandırılması Eğitimi” protokolü ile Ülkemizdeki resmi ve özel bütün okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. İlimizde verilecek eğitimler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yapacakları planlamalar doğrultusunda özel motorlu taşıt kurslarındaki trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersi usta öğreticileri tarafından verilecektir.

ÜLKE GENELİNDE EĞİTİMLER 29 MART 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLIYOR

    Ülke genelinde okul öncesi ve ilkokul olmak üzere iki grupta planlan eğitimlere, 29 Mart 2017 Çarşamba günü başlanan trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersleri okullarımızda, usta öğreticiler tarafından verilecektir. İlimizde bulunan 47 motorlu taşıt kursu usta öğreticileri gönüllülük esasına dayalı olarak görev yapacaklardır.

 BALIKESİR’DE YAKLAŞIK 70 BİN OKUL ÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİSİ TRAFİK BİLİNCİ KAZANACAK

    İlimizde toplamda resmi ve özel olmak üzere yaklaşık 70 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencisi ile birlikte velilerin de bu eğitimlerle bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu eğitimler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yapacakları planlamalar doğrultusunda 2017 yılı sonuna kadar devam edecektir.  

 

30-03-2017  30-03-2017

30-03-2017  30-03-2017

30-03-2017

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.