BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları Kurslarının Açılış Töreni

   Balıkesir Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kurslarının açılış töreni,  Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın katılımıyla Altıeylül Kurtdereli Kapalı Spor Salonunda  gerçekleştirildi.
Okul Sporları Kurslarının Açılış Töreni

   Törene, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, Türk atletizminin Balıkesirli sporcusu İsmail Akçay, daire amirleri, antrenör ve sporcular katıldı.

    Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan tören halk oyunları gösterisi ile devam etti.

SPORUN GÜCÜNÜ KULLANMALIYIZ

     Törene katılanlara hitap eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, sporun sosyal hayatımızın önemli bir parçası olduğunu belirterek başladığı konuşmalarında, “İki Bakanlığımızın başlattığı ve yıllardır devam eden bu güzel projeyi Balıkesir ilinde daha da geliştirerek büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Sporu geliştirmenin ve yaygınlaştırmanın yanı sıra gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarıp spora yönlendirerek önemli bir toplumsal işlevi de yerine getiren spor kulüplerine daha sağlıklı ortamlarda daha kaliteli malzemelerle spor yapmaları için destek çalışmalarımız devam edecektir. Spora destek vererek öğrencilerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Spor yapsınlar, spora alışsınlar, daha sağlıklı daha huzurlu bir toplum olsun. Bütün spor kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum. " dedi.

SPOR TESİSLERİMİZ 24 SAAT KULLANILIR DURUMA GELECEKTİR

     Eğitimin sadece ders öğretiminden ibaret olmadığını dile getiren Balıkesir Valisi Yazıcı, "Öğrencilerimizin ruhsal ve bedensel özelliklerini güçlendirmemiz gerekiyor.  Bunun için sanatsal ve sportif faaliyetlere verdiğimiz desteği devam ettirelim ve okullarımızda mutlaka her öğrencimizin bir faaliyete katılması yönünde çaba sarf edelim. Bunun için de sportif faaliyetlerde gençlerimizin spor tesislerimizden mümkün olduğunca fazla istifade etmelerine imkân tanıyoruz. Sporun güzelliğini kardeşliğini birlik ve beraberliğini arkadaşlarınıza anlatarak sevdirerek biz büyüklerinizin de bu yoldaki bu amaçla yapacağı bütün spor tesislerimiz adeta 24 saat kullanılır duruma gelecektir.  Diğer taraftan Milli Eğitim Müdürlüğünce spor sahalarının, salonlarının ortaklaşa kullanılması yönünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile aktif bir şekilde çalışmalarına devam edecekler. "şeklinde konuştu.

 NE KADAR FEDAKÂRLIK YAPILSA AZDIR

     Tüm çocukların spor yapması gerektiğini ve onlar için ne kadar fedakârlık yapılsa az olacağını belirten Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, “Spor, öğrencilerin eğitiminde ve gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır.  Spor yapan bir çocuk zamanını doğru kullanmayı öğrendiğinden okul başarısı da beraberinde gelir. Velilerimiz çocuklarını mutlaka sportif faaliyetlere yönlendirmeye devam etsinler.  Bu bağlamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bizlere desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. "sözlerine yer verdi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın 2015-2016 Spor Sezonunda ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde eden okul takımları ve ferdi sporculara ödüllerini vermesinin ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.

 

23-11-2016  23-11-2016

23-11-2016  23-11-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.