BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Önceliğim Okul Öncesi” projesi Sertifika Töreni

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na hazırlamış olduğu “Önceliğim Okul Öncesi” projesi kapsamında düzenlenen ve üç gün süren okul öncesi eğitiminin niteliğinin artırılmasına yönelik eğitim semineri sertifika töreni, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, GMKA Genel Sekreteri Esra KOCABAŞ, MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Harun ERTAŞ, MÜSİAD Bandırma Şubesi Başkanı Ahmet ÇÖMEZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN’ın katılımlarıyla, 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 15.00’da Mimar Sinan Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. 
“Önceliğim Okul Öncesi” projesi Sertifika Töreni

         Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen “Önceliğim Okul Öncesi” projesi bütçesi 254.360,14 TL olup öncelik olarak eş finansman desteği MÜSAİD tarafından sağlanmıştır ve destek tutarı 31.552,00 TL’dir. Proje nihayetinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı projenin toplam bedelinin %90’ı kadar hibe desteği sağlamıştır.

“Önceliğim Okul Öncesi” projesi faaliyetleri arasında ise;

1-Ana Sınıfların Donatılması: İlçelerimizde belirlediğimiz 30 okulda bulunan 28 anasınıfına “Laptop ve Projeksiyon Cihazı, Mobilya Donatımı, Eğitim Materyalleri” alımı gerçekleştirilmiştir.

2-Planetaryum Kurulması: Türkçe olarak "Gezegenevi" ya da "Yıldızevi" olarak adlandırdığımız planetaryum, Naciye Kabakçı Anaokulu´na kurulmuştur.

3-Okul Öncesi Öğretmenleri Eğitimlerinin Düzenlenmesi proje faaliyeti kapsamında 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Yard. Doç. Dr. Kazım BİBER tarafından eğitim verilmiştir.

          Sertifika töreninde, kursiyerler adına konuşan Kepsut Anaokulu öğretmeni Gülistan ÇETİN, “Bu kursun çok faydalı olduğuna inanıyorum. Üç gün boyunca aldığımız bu seminerde mesleğimin ilk yılları olması nedeniyle eksiklerimi tamamlama adına yararlı olduğunu düşünüyorum.  Okulumuzu ziyaret etmek isteyenleri de okul müdürüm adına okulumuza davet ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

         İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, konuşmalarında, Montessori eğitiminin önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Bakanımızın başkanlığındaki il müdürleri toplantısında anaokullarında ikili öğretimin zorunlu olması gerektiği ve bu konuda kesinlikle taviz verilmeyeceği belirtildi. İlimizde %51’den %85’e yükselen Okul Öncesi okullaşma oranının en üst noktaya ulaşmasının gayreti içindeyiz. saygı ve hürmetle selamlıyorum.” sözlerine yer verdi.

         Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Esra KOCABAŞ, konuşmalarında, “Güney Marmara Kalkınma Ajansı olarak en fazla öğretmenlerimizin yazdığı projelerden memnun olduk. Çünkü öğretmenler başarılı projeler yazıyorlar. Devam sırasında da hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. İnşallah projeler daha da artar. Biz siz öğretmenlerle çalışmaktan çok mutlu oluyoruz. Teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

         MUSİAD Başkanı Harun ERTAŞ konuşmalarında, “Biz MUSİAD olarak, Anaokulu ve Montessori ile özellikle özgüveni yüksek nesillerin yetiştirilmesi adına projeyi destekliyoruz. Bu projeye bir katkımız olduysa biz de teşekkür ediyoruz. Saygılarımla.” sözlerine yer verdi.

         Yard. Doç. Kazım BİBER, kendisini tanıtarak başladığı konuşmalarında, “ Bize düşen eğitim günlerinde katılım yüksek olarak dolu dolu geçirdik. Biz derslerimizde kaliteyi aradık. Kaliteyi de o uygulanmış programlarda kendi programımıza entegre ederek örneklerle zenginleştirmeye çalıştık. Benim anlattığım bilgiler umarım işinize yarar. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

        “Önceliğim Okul Öncesi” projesi kapsamında üç gün süren okul öncesi eğitiminin niteliğinin artırılmasına yönelik eğitim semineri sonucunda belge almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ, GMKA Genel Sekreteri Sayın Esra KOCABAŞ, MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Sayın Harun ERTAŞ, MÜSİAD Bandırma Şubesi Başkanı Sayın Ahmet ÇÖMEZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin AŞIK ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Rabiye KAHRAMAN tarafından takdim edildi.

           Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sertifika töreni sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.