BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil ve "Gençlerle Başbaşa" Eseri Tanıtıldı

   Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Türkiye´nin ilk anayasa profesörü olan Ord. Prof. Dr.  Ali  Fuat Başgil´in "Gençlerle Başbaşa" adlı eşsiz eserinin tanıtıldığı söyleşi programı, İl Müftülüğü Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi.
Ord. Prof. Dr.  Ali  Fuat Başgil ve "Gençlerle Başbaşa" Eseri Tanıtıldı

   Türk düşünce dünyasının önemli şahsiyetlerinden Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil´in "Gençlerle Başbaşa" adlı eserinin tanıtıldığı  programa, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, kurum amirleri, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

   Ord. Prof. Dr.  Ali  Fuat Başgil´in hayatının konu edildiği sinevizyon gösterisinin ardından Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un konuşmalarıyla devam etti.

BENGİ PROJESİ KAPSAMINDA “BALIKESİR OKUYOR” KAMPANYASI BAŞLADI 

   100 temel eser arasında yer alan, zevkle okunabilen, insanı çok etkileyen "Gençlerle Başbaşa" adlı eserinin önemi ve bu eşsiz eserin BENGİ projesi kapsamında başlatılan ´Balıkesir Okuyor´ kampanyası ile 8.sınıftan başlayarak 12. sınıf öğrencilerine kadar Balıkesir´deki tüm öğrencilere dağıtılacağı, gençler tarafından okunup okunmadığı da bizzat Sayın Valimiz tarafından takip edileceğinin vurgulandığı programda, Türk düşünce dünyasının önemli şahsiyetlerinden olan Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil´in gençliğin ahlaken ve ilmen yücelmesini sağlayacak çalışmaları ile tanındığı, her neslin yetişmesinde önemli etkisinin bulunduğu bilgisine yer verildi.

 PROF. DR. MEHMET NARLI HOCA, ORD. PROF. DR.  ALİ  FUAT BAŞGİL´İ ANLATTI

   Katılan öğrencilere, Ord. Prof. Dr.  Ali  Fuat Başgil´in "Gençlerle Başbaşa" adlı kitabının dağıtıldığı söyleşi programında konuşmacı olarak yer alan,  Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı ile Yrd. Doç. Dr. M. Murat Özkul, Ord. Prof. Dr.  Ali  Fuat Başgil´in bir demokrasi kahramanı olduğunu belirterek hayatı ve eserleri hakkında önemli kesitler aktardı.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un öğretim üyelerine çiçek takdimi ve teşekkürlerinin ardından program sona erdi.

 

07-12-2016  07-12-2016

07-12-2016  07-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.