BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Sınavlarda (TEOG)’da Şule Yüksel Şenler Kız AİHL’yi Tercih Eden Başarılı Öğrencilerden Müdürümüze Ziyaret

      2014-2015 yılı Ortak Sınav (TEOG)’da başarılı olarak Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıfına yüksek puanla yerleşen Mihriban Yılmaz (472 puan), Ümran Dağlı (460 puan), Meryem Neda Kocabaş (456 puan), İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’i ziyaret ettiler.
Ortak Sınavlarda (TEOG)’da Şule Yüksel Şenler Kız AİHL’yi Tercih Eden Başarılı Öğrencilerden Müdürümüze Ziyaret

       Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ile Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammed Tayyip Eyiol, Müdür Başyardımcısı Melahat Çelebi, öğrenci velileri Emine Yılmaz, Uğur Yılmaz, Mustafa Dağlı, Ayşe Kocabaş, Savaş Kocabaş da hazır bulundu.

       Bengisu Yavuz (480 puan) adlı öğrenci Ankara’da bulunması nedeniyle çok istemesine rağmen ziyarete katılamadı.

ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ OLARAK SİZLER AKADEMİK BAŞARI YANINDA AHLAKİ VE MANEVİ ANLAMDA ÖRNEK NESİLLER OLACAKSINIZ

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz öğrencilerimiz ile velilerimize “Hoş geldiniz” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Bu kadar yüksek puan alarak Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tercih ettikleri için öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Velilerimize de teşekkür ediyorum. Kızlarımızın başarılı olmasını çok istiyoruz. Bu nedenle bu okulu önemsiyoruz. Okulumuzun ismi de güzel ve anlamlı. Bu davanın ve düşüncenin önderlerinden olan Şule Yüksel Şenler hanımefendiyle bizzat görüşerek verdik okulumuza ismini. Bir nesil özellikle kızlarımız ve hanımlarımız onun kitaplarını okuyarak yetişti. Öğrencilerimiz bu isme layık olmaya çalışmalı. Okulumuzu birlikte her alanda çok iyi noktalara taşımak için çalışmalıyız. Okulumuz açılalı 2 yıl oldu. Yakından takip ediyorum. Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adını inşallah başarılarıyla Türkiye’de duyuracağız. Öğrencilerimiz mezun olduklarında iyi üniversitelere gideceklerine ve Balıkesir’in adını en güzel şekilde duyuracağınıza inanıyorum. Kız öğrenci yurdunun da olması da dışarıdan gelecek öğrencilerimizin de önünü açacaktır. Kız öğrenci yurdunun da iyi noktalarda olduğu bizi mutlu ediyor. Sizlerin, bizlerin ve diğer Sivil Toplum Örgütlerinin de desteğiyle okulumuz daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Bizler, okulumuzun akademik başarısı yanında sosyal etkinlikler olarak da başarılı çalışmalar gerçekleştirmesini bekliyoruz. Sizler, hem akademik anlamda hem de ahlaki ve manevi anlamda örnek nesiller olacaksınız. Balıkesir’in ihtiyacı olduğu o ruhu siz katacaksınız. İnşallah Balıkesir’i hep birlikte iyi noktalara taşıyacağız. ” sözlerine yer verdi. 

İMAM HATİP OKULLARINA BALIKESİRLİLERİMİZİN TEVECCÜHÜ HAMDOLSUN YÜKSEK

        İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, “Balıkesir’de İmam Hatip okulları olarak toplamda 10 bin kişiyi aştık. Hedefimiz daha fazla öğrenciye sahip olmak. Öğrencilerimizin, sosyal etkinlikler ve diğer alanlardaki başarılı çalışmaları ile il genelindeki İmam Hatip Liselerinin faaliyetlerindeki etkili çalışmaları kendilerinden sonra gelecek öğrencilere örnek olacaktır.   Çocukları İmam Hatip Lisesinde okuyan velilerimizin diğer velilerimizin kafalarındaki ‘Acaba?’ sorusunu cevaplamada büyük desteğine ihtiyacımız var. İmam Hatip Okullarına Balıkesirlilerimizin teveccühü hamdolsun yüksek. İnşallah daha iyi olacağız. Tüm okullarımızdaki öğrencilerimizin topluma kazandırılması bizim için çok önemli. Okul müdürünüz başta olmak üzere bizler her türlü konuda yardıma hazırız. Ortak Sınavlarda (TEOG)’da akademik başarısı yüksek olan ve Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’ni tercih eden değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. “ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

ORTAK SINAVLARDA (TEOG)’DA YÜKSEK PUAN ALAN ÖĞRENCİLER ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİNİ TERCİH EDİYORLAR

       Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da İmam Hatip mezunu. Bizler de İmam Hatip mezunuyuz. Ortak Sınavlarda (TEOG)’da yüksek puan alan öğrenciler Anadolu İmam Hatip Liselerini tercih ediyor olması bizi mutlu ediyor. İmam Hatip Liselerinin önündeki katsayı engeli kaldırıldığını da ayrıca hatırlatmak isterim. Siz öğrencilerimizden istediğimiz başarılarınızla daha iyi yerlere gelmenizdir. Sizler merdivenin ilk basamakları olarak sizden sonra gelecek kardeşlerinize güzel rol model olmalısınız. Özel yeteneklerinizi ön plana çıkarın. Akademik başarınız yanında ahlaki ve manevi yönden örnek nesiller olacaksınız. Velilerimize de sizlere de teşekkür ediyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. Her zaman sizlerin yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

        Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulu Müdürü Muhammed Tayyip Eyiol, Müdür Başyardımcısı Melahat Çelebi ve velilerimiz de İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’e geleceğimizin idealleri olarak belirttikleri öğrencilere ve kendilerine, her türlü desteğinden dolayı teşekkür etmelerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, öğrencilerimizi tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

 

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.