BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca bu yıl 47.si düzenlenecek olan ve 05-18 Ocak 2016 tarihleri arasında başvuruların alınacağı “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”na yönelik 20 ilçemizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Ortaöğretim Müdürlüklerinin Eğitim Yöneticilerine 30 Kasım 2015 Pazartesi günü Yeni Öğretmenevi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
“Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

      Yarışma süreci, başvuru aşamaları, okul müdürlüklerince yapılması gereken işlemler, geçmiş yıllara ait bölge ve il bazlı istatistikler gibi konuların yer aldığı bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli, 20 ilçemizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle 125 Ortaöğretim Müdürlüklerinin Eğitim Yöneticisi, 4 Müdür Yardımcısı katıldı.

TÜBİTAK PROJELERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ 

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, konuşmalarında, TÜBİTAK projelerinin tamamen öğrenci odaklı olması öğrencinin bilimsel tutum ve beceri edinebilmesi hedeflenmesi açısından çok önemli olduğunu, dolayısıyla öğrencilerimizin bu konuda belli bir birikim edinebilmelerini istediklerini dile getirerek “Bölgede 580 proje ile nicelikli birinci olduğumuz için siz okul müdürlerimize teşekkür ediyor, eksik kalan nitelik konusundaki çalışmalarımızın da tamamlanmasına yönelik bu çalışmaları değerlendirmenizi istiyorum.” dedi.

BALIKESİR OLARAK EĞİTİMDE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK, BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ

      “İnşallah bu yıl ve bundan sonraki yıllarda da projelerde daha önde olan bir il olmak istiyoruz. Bizler Balıkesir adına gerçekten güzel işler yapıyoruz ve eğitimde bir adım öne çıkmak, başarılı olmak istiyoruz. Bu konuda bize düşen takım olarak çalışmak ve öğrencilerimizi çok önemli noktalara getirmektir.” sözlerine yer vermesinin ardından TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli’ye teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

      Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında düzenlenen yarışmaya ilişkin bilgilendirme TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli tarafından yapıldı.

 

30-11-2015  30-11-2015

30-11-2015  30-11-2015

30-11-2015  30-11-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.