BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Endüstri 4.0 Teknolojileri Eğitici Eğitimi" Başladı

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Teknik Destek Programı kapsamında müdürlüğümüz adına hazırlanan "Endüstri 4.0 Teknolojileriyle Zenginleştirilmiş Eğitim Ortamları" projesi kapsamında ilimizde görev yapan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönelik "Endüstri 4.0 Teknolojileri Eğitici Eğitimi" ne katıldı.
"Endüstri 4.0 Teknolojileri Eğitici Eğitimi" Başladı

    18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Altıeylül Yarış Ortaokulu’nda düzenlenen "Endüstri 4.0 Teknolojileri Eğitici Eğitimi"ni ziyaret edip incelemelerde bulunarak bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’a, Strateji Geliştirme Hizmetleri Birimi ile Ar-Ge Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar da eşlik etti.

     FATİH projesinin ilimizde daha etkin bir şekilde kullanımını sağlayacak olan bu projenin eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz, projede emeği geçen ve katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür etti.

PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

     Eğitim kurumlarına FATİH projesi ile sağlanan büyük yatırımın ve altyapının daha etkili kullanılmasının sağlanması ve bilişim teknolojileri öğretmenlerinin alan yeterliklerinin geliştirilmesinin amaçlandığı “Endüstri 4.0 Teknolojileriyle Zenginleştirilmiş Eğitim Ortamları” projesi ile Balıkesir´de devlet okullarında görevli 30 bilişim teknolojileri öğretmenine "Endüstri 4.0 Teknolojileri Eğitici Eğitimi" verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitim ilimizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında eylül ayı seminer döneminde uygulamaya koyulacak ve 1 yıl sürecek olan "Endüstri 4.0 Teknolojileriyle Zenginleştirilmiş Eğitim Ortamları" isimli yerel projenin ilk ayağını oluşturmakta ve gerçekleşmesi bu açıdan da önem arz etmekte olup “Endüstri 4.0 Teknolojileriyle Zenginleştirilmiş Eğitim Ortamları” proje eğitimi, günlük 7 saat olmak üzere 5 günde tamamlanacaktır. Öğretmenlerin alanlarındaki literatürü takip etmesini, bu yönde mesleki eğitim faaliyetleri ile becerilerini geliştirmesini öngören MEB kalite çerçevesi doğrultusunda seyreden proje kapsamında Endüstri 4.0’ın eğitimde kullanımına yönelik atölye çalışmaları düzenlenecektir. 

22-09-2017  22-09-2017

22-09-2017  22-09-2017

22-09-2017  22-09-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.